ugur okullari - destop
Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 12:31
 
“Direksiyonu Sağa Kırdırmadım, kırdırmam!”
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu dost arkadaş kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yaptığını ifade ederek “Kesinlikle partimin direksiyonunu sağa kırmadım, kırdırtmadım, müsaade de etmeyeceğim” dedi.
Siyaset Haberi
“Direksiyonu Sağa Kırdırmadım, kırdırmam!”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İskenderun İlçe teşkilatının 15 Aralık Pazar günü yapılacak olağan genel kurulunda delegeden güvenoyu istemek üzere aday olduğunu açıklayan Başkan Yusuf Mansuroğlu yaklaşık 4 yıldır üzerinde taşıdığı ilçe başkanlığı görevimi Pazar günkü kongrede tekrar delegeye teslim edeceğini söyledi.

Mansuroğlu partililere hitaben yaptığı konuşmanın devamında “Akabinde benimle ilgili düşüncelerimizi orada alacağım. Ben sağlığımla ilgili ufak tefek sorunlar yaşadım, şimdi karşınızda bomba gibi ayaktayım. Maddi ve manevi olarak kayba uğradım, zaman kaybettim hatta hanımefendiyle kavga ettiğimiz zamanlar oldu. Çok kayıplar yaşadım ama şunu yapmadım ’Dost arkadaş kaybetmemek için elimden gelen her şeyi yaptım’ kesinlikle partimin direksiyonunu sağa kırmadım, kırdırtmadım! Solcu, sosyal demokrat bir ailenin ve babanın çocuğu olarak dünyaya geldim, şerefle halen bu unvanı taşıyorum, kesinlikle de ölene kadar öyle kalacağım. Bu partinin direksiyonunu sağa kırmalarına ben burada olduğum sürece müsaade etmeyeceğim…”

Kongre öncesinde çıkarılan dedikoduya işaret eden Mansuroğlu “Listede şu kadar falancı, filancı var!’ namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum, listede bir Allah’ın kulu bile belli değil, bunu özellikle yayıyorlar. Buradan açıkça söylüyorum, kanmayın böyle sözlere. Listeler son gün yapılır, Bölgede milletvekilimiz, büyükşehir belediye başkanımız, sizin gibi değerli insanlarımız var, herkesin istekleri, önerileri dikkate alınır, yönetim kurulu ve il delege listesi bu şekilde yapılır, dedikoduyla, kahve köşelerinde, içki masalarında yapılmaz. Asla böyle ortamda siyaset yapma taraftarı değilim. Hele en yakın arkadaşımı, dostumu satma taraftarı olmadım hayatta satmadım da. Ama şuradan birilerine mesaj gönderiyorum: ‘Ben üç gün önce, bana burada biat eden arkadaşlarım ki çok karşı çıktığım olaydı ‘seni asla satmayız, satarsak ne olayım’ diyen arkadaşlarımın çabalarını yalanlarını şimdi duyuyorum üzülerek izliyorum. Hepsini sizlere havale ediyorum” şeklinde konuştu.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Direksiyonu, Sağa, Kırdırmadım,, kırdırmam!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı