Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 18:10
 
“Dimdik Mehmetçiğin arkasındayız!”
Barış Pınarı harekatı’na destek amacıyla basın açıklaması yapan İskenderun Türkmen Köyleri Derneği Başkanı Ali Diler, “Devletimizin ve ordumuzun arkasında dimdik duruyor, destekliyoruz” dedi.
Yaşam Haberi
“Dimdik Mehmetçiğin arkasındayız!”

Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan İskenderun Türkmen Köyleri Derneği Başkanı Ali Diler, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınır güvenliğini sağlamak için, Suriye topraklarında bir operasyon gerçekleştirdiğini belirterek “Burada güvenlik güçlerimiz bir tek PKK, YPG gibi terör örgütleriyle mücadele ediyor gibi görülüyor. Olsa asında bunların arkasında ABD, Avrupa Rusya, İran ve Arap Birliği gibi ülkeler var. Başta Cumhurbaşkanımız, komutanından erine kadar ordumuzla milletimiz bu ülkelerle mücadele ediyor” diye konuştu.

Dernek olarak devletin ve ordunun arkasında dimdik durduklarını kendilerinden istenen, istenilebilecek ne varsa vermeye hazır olduklarının latını çizen Başkan Ali Diler şunları kaydetti: “Bu harekatta, şehitlerimize rahmet, gazilerimize ve yaralılarımıza acil şifalar, hükümetimize, ordumuza ve milletimize güç kuvvet diliyoruz. Allah Türk Milletini korusun, Ne Mutlu Türküm Diyene!”

Milli Savunma Bakanlığının Mehmetçiğe destek amacıyla İskenderun Türkmen Köyleri Derneği Başkanı Ali Diler ve yönetim kurulu üyeleri birlikte ‘Asker Selamı’ ile mesaj verdiler.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Dimdik, Mehmetçiğin, arkasındayız!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı