Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 16:48
 
“Devlet narenciyeciyi desteklemeli
CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin ile İsmet Tokdemir ağaçlarda ürün dökmesi yüzünden yaşanan narenciye kaybının desteklenmesini, bu olayın da afet kapsamına alınmasını istediler.
Yaşam Haberi
“Devlet narenciyeciyi desteklemeli

Adil Coşkuner/Erzin

Erzin’de Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu ile birlikte CHP milletvekilleri narenciye üreticilerinin Akdeniz bölgesinde aşırı sıcaklar ve rüzgar yüzünden ağaçların ürünlerini dökmesi nedeniyle gördüğü zararla ilgili yerinde inceleme yaptı.

Erzin ilçesinde bir narenciye bahçesinin durumunu yerinde gören CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, “Aşırı sıcak ve rüzgarın neden olduğu bahçelerde ciddi anlamda ürün kaybı oldu. Bu ürün kaybının devlet tarafından desteklenmesini ve afet kapsamına alınmasını çiftçilerimiz adına talep ediyoruz” dedi.

Narenciye üreticisi de, geçen yıl 170-180 ton ürün aldıkları bahçesinde bu sene 70 oranında sıcaktan ve rüzgardan ürün dökülmesi kaybı yaşadıklarını ifade ederek “Bahçemden bu yıl muhtemelen 70-80 ton ürün alabileceğim. Zaden şu an üreticiye mandalinin kilo başına 40-45 kuruş civarında şu an. Mevcut sorunlarımız varken, ürün kaybı olduğu için çiftçi olarak gerçekten şu an mağduruz, devletimizin yardım elini bekliyoruz” diye konuştu.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Devlet, narenciyeciyi, desteklemeli,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı