ugur okullari - destop
Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 11:08
 
“Devlet kadını korumadı!”
Kadına şiddetle uluslararası mücadele günü dolayısıyla açıklama yapan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Dr. Muhsine Korkmaz, Türkiye’de 2019’un ilk on ayında 383 kadının öldürüldüğüne dikkat çekerek “Devlet kadını korumadı” dedi.
Siyaset Haberi
“Devlet kadını korumadı!”

İskenderun İlçe teşkilatında düzenlenen toplantıda İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, kadın kolları yönetimi, partililer hazır bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği basın açıklamasını ilçede de yaptıklarını ifade eden CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Dr. Muhsine Korkmaz, 25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve Uluslararası dayanışma günü olarak ilan edildiğini söyledi.

 

KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR

Geçen 25 Kasım’dan buyana bu topraklarda kadına yönelik şiddet artarak devam ettiğinin altını çizen CHP’li Korkmaz “Kadınlar her gün tacize, şiddete tecavüze uğradı. 2019’un ilk on ayında 383 kadın öldürüldü, bunlar sadece medyaya yansıyanlar. Cinayetler de yine kadınların en yakınları tarafından işlendi. Bazıları uzaklaştırma kararlarına rağmen öldürüldü, yani Devlet kadını korumadı! İşte bu yüzden kadın cinayetleri politiktir. Biliyoruz ki onlar ‘eşit değilsiniz’ dedikçe kız kardeşlerimiz öldürülüyor. Onlar eşit değilsiniz dedikçe, kazanımlarımız elimizden alınmaya çalışılıyor, emeğimiz yağmalanıyor. Bunlar yetmezmiş gibi önümüzdeki günlerde yasalaşması konuşulan yargı paketine göre nafaka hakkımız kısıtlanmak isteniyor” şeklinde konuştu.   

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Devlet, kadını, korumadı!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı