ugur okullari - destop
Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 16:35
 
Devlet Hastanesinin güvenlikçisine darp tepkisi!
İskenderun Devlet Hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun Ece’nin ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken hasta yakınlarınca darp edilmesine sendikadan tepki geldi.
Sağlık Haberi
  Devlet Hastanesinin güvenlikçisine darp tepkisi!

Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Öz-Güven-Sen Sendikası Hatay il Başkanı Faruk Keleş, yönetimi, üyeleri ve güvenlikçilerle birlikte İskenderun Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında ‘Güvenlikçi darp edilmesine tepki gösterdi.

Bir kez daha sağlıkta bir şiddet olayına tepki için bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Faruk Keleş “Meslektaşımız, sendikamız üyesi güvenlik görevlisi arkadaşımız darp edilmiştir. Geçtiğimiz hafta acil servisimize ağır olarak getirilen, hastanın yakınlarının girmemesi gereken kırmızı alan olarak nitelendirilen bölümde, acil müdahale esnasında hasta yakınları içeri girmek istemiş. Israrlarını geri çeviren metanetle görevini ifa eden meslektaşımızı olaydan bir kaç gün sonra eşi ve çocuğu ile mahalle pazarına giderken hasta yakınları 15-20 kişilik grup ‘sen bizi hastamızın yanına nasıl almadın’ diyerek darp etmişlerdir. Bugün meslektaşımıza ve sendikamız üyesine yapılan şiddet olayını kınıyor sorumluların hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Keleş, güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanları olarak vatandaşlar arasında katiyen hiç bir ayrım yapmadan hastalara en üst düzeyde sağlık ve güvenlik hizmeti sunmak için ciddi fedakârlıklar, sorumluluklar üstlenerek görev ifa ettiklerini belirterek “Hasta ve yakınlarının çalışanlara karşı aynı hassasiyeti göstermediğini üzüntüyle görmekteyiz. Vatandaşlarımızdan sadece bizim için değil kendileri ve hastalarının daha iyi ve sağlıklı hizmet görmeleri için hastanemizin kurallarına uymalarını temenni ediyoruz. Kimse zarar görmesin, nitekim kamuoyunun çok da hakim olmadığı şiddet olaylarında cezai işlemler gerçekten ağır olabiliyor, bunların yaşanmaması için İskenderun Devlet Hastanesi idaresi olarak güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları Hak-İş Özgüven Sen Sendikası, Öz Büro İş, Hizmet-iş, Sağlık-Sen, Türk Sağlık Sen il ve ilçe başkanlıkları olarak sadece üyelerimizin değil, tüm meslektaşlarımızın ve diğer birimlerde çalışanlarımızın her zaman gerek hukuki, gerek sosyal alanda yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Devlet, Hastanesinin, güvenlikçisine, darp, tepkisi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı