ugur okullari - destop


Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 09:57
 
Dereli ile Depci’nin Rektörlüğü asaleten onaylandı…
İskenderun Teknik Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr.Türkay Dereli Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ne, Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci de İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine asaleten atandı.
Eğitim Haberi
Dereli ile Depci’nin Rektörlüğü asaleten onaylandı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ikinci, üçüncü ve yedinci maddeleri gereğince Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne de Prof. Dr. Tolga Depci’nin asaleten atandığı bildirildi.

İskenderun Teknik Üniversitesi 5 yılında Prof. Dr. Tolga Depci ikinci rektör olarak göreve getirildi.

PROF. DR. TOLGA DEPCİ KİMDİR?

1975 yılında İzmir´de dünyaya gelen Depci, 1993-97 yılları arasında İnönü Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü'nde eğitim aldı.

2000-2002 yıllarında da aynı üniversite ve bölümde yüksek linsansını tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İleri Malzemeler (Maden Mühendisliği) alanında "Doktora" derecesini, Lisansüstü Dersler Performans Ödülü ile aldı.

Prof. Dr. Tolga Depci, 2004 yılından 2009 yılına kadar ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2008-2009 yılları arasında ziyaretçi araştırmacı olarak University of Utah (ABD) Metalurji Mühendisliği Bölümünde görev yaptı.

2009 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Maden Mühendisliğinde görev yapan Depçi, 2011-2013 yılları arasında University of Utah (ABD) Metalurji Mühendisliği bölümünde Araştırmacı Doçent olarak çalıştı ve ayrıca 2013 yılında da Türkiye´de "Doçent" unvanını aldı. 2017 yılında İSTE´de (İskenderun Teknik Üniversitesi) Doçent Dr. Ünvanı ile göreve başladı ve 2018 yılından itibaren de İSTE´de Profesör Dr. olarak görev yapıyor.

NATO, Japon İmparatorluğu (JSPS) ve University of Utah, destekli uluslararası bir çok projede görev alan Tolga Depci, TÜBİTAK, BOREN ve Üniversite Bilimsel Araştırma Koordinatörlükleri destekli projelerde de yürütücü ve araştırmacı olarak görev aldı. 1 Adet ortak Patenti olan Prof. Dr. Depci, Madenciliğini Geliştirme Vakfı Bilim Ödülü, Mehmet Kemal Dedeman Proje Yarışması ve Ar-Ge Proje Pazarlarında 6 farklı ödüle layık görüldü.

Depci, 2018 yılından beri yürütmekte olduğu İSTE Rektör Yardımcılığı görevinin sonrasında 01.09.2020 tarihinde İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Vekili olarak atandı. 24 Eylül 2020'de ise Resmi Gazete'de yayımlanan kararla İSTE Rektörlüğü'ne atandı. Evli ve iki çocuk babası.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dereli, ile, Depci’nin, Rektörlüğü, asaleten, onaylandı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı