kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 18:45
 
Denizciler Çamlık Cami imeceyle güzelleşti
Hatay’ın İskenderun ilçesinin en büyük mahallelerinden Denizciler Çamlık Cami, imam Hasan İnci’nin girişimleri, cemaatiyle birlikte imece usulü yapılan çalışmalar sonucu örnek bir ibadethane haline getirildi.
Yaşam Haberi
Denizciler Çamlık Cami imeceyle güzelleşti

Denizciler Çamlık Cami İmamlığına atanan Hasan İnci Hoca göreve geldiği günden bu yana gerek cami gerekse cemaat için yaptığı örnek çalışma gayretler ve birliktelik meyvesini verdi. Her zaman halk ve cemaatle birlikte olan İmam Hasan İnci yapmış olduğu çalışma, azim ve gayretiyle mahallenin gençleri başta olmak üzere küçük büyük herkesin takdirini topladı.

Camide eksikliği görülen iç ve dış cephe, kubbe olmak üzere bahçe duvar, caminin dört bir yanını güzelleştiren, vatandaşlarla, camiye gerekli bakım-onarımı yapılmasına vesile olan imam Hasan İnci gayretinin ödülünü aldı. Hafta sonu Cuma namazı sonrası, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci’nin de katıldığı törenle Cami yeni haliyle yeniden ibadete açıldı.

Kur’an-ı Kerim ve duaların okunması ile başlayan tören de İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, Caminin bakım onarım ve güzelleştirme çalışmalarında emeği geçenleri plaketle ödüllendirdi.

Denizciler Mahallesi muhtarı Ali Rıza Kekeç ve kalabalık halk topluluğunun da katıldığı açılışta ayrıca Camiye Türk Bayrağı direği de yapılarak hem cami minaresine, hem de direğe Türk Bayrağı asıldı.

Denizciler Mahalle halkı ise, Çamlık Camiinin bu hale gelmesinde öncülük eden imam Hasan İnci başta olmak üzere tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Denizciler, Çamlık, Cami, imeceyle, güzelleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı