ugur okullari - destop
Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 13:10
 
Davamız koltuk değil “Cumhuriyet Halk Partisi”
Parti içindeki tüm kırgınları gidermek için aday olduklarının altını çizen Semir Çıtanak “Bizim davamız koltuk davası değil, bizim davamız Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.
Siyaset Haberi
Davamız koltuk değil “Cumhuriyet Halk Partisi”

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Teşkilatınındı kalabalık partili topluluğunun ilgi gösterdiği adaylık açıklama toplantısında konuşan Semir Çıtanak “İçe dönün değil dışa dönük bir ilçe teşkilatı inşa etmek için adayız. Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasete daha etkin ve daha önemli yerlere taşımak için adayız. Sokakta, cenazede, düğünde, bayramda kısacası hayatın her alanında insanlarımızla birlikte olmak, sorunlarını çözmek için adayız. En önemlisi partimizi önce İskenderun’da sonra Türkiye’de iktidar yapmak için adayız. Daha önemlisi birbirimizi sevmek zorundayız” diye konuştu.

 

BİZİM DAVAMIZ KOLTUK DEĞİL CHP

Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceklerini, görmemeleri gerektiğini de vurgulayan “Ne güzel mozaik, ne dil, ne ırk ayrımı yaptık, yapmayacağız. Büyük usta Nazım Hikmet diyor ya; ‘yaşamak bir ağaç gibi, tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ olabilmeyi becermeliyiz. Bizim davamız koltuk davası değil, bizim davamız Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 15 Aralıkta gerçekleştireceğimiz Kongremiz öncelikle Türkiye’mize, sonra İskenderun’umuza, yakışır bir kongre olacak. Şölen şeklinde geçeceğini ve demokratik yarışta aday olacak arkadaşlarıma, özellikle İlçe Başkanım Yusuf Mansuroğlu’na ve Cemal Yalçın arkadaşıma da başarılar dilerim” şeklinde konuştu.  

 

SEN-BEN YOK,

BİZ, BİZLER VARIZ…

Bu partide birlik ve beraberlik olmasını istediğini sözlerine ekleyen Çıtanak şunları söyledi: “Ben isterdim ki bu partinin kapıları kapanmasın, koltukta ben oturmuşum, sen oturmuşun, öbür arkadaşım oturmuş önemli değil. Hepimiz bu gemideyiz. Bu gemi su alırsa hepimiz batarız. O kadar kısa sürede adaylık için karar aldık ki, bunu da kongrede açıklayacağım. Biz bu partide hiçbir zaman biat görmedik, görmeyeceğiz! Cumhuriyet Halk Partisi’nde Biat kültürü yoktur. Sen-ben yok, biz, bizler varız”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davamız, koltuk, değil, “Cumhuriyet, Halk, Partisi”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı