Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 17:14
 
DASİFED’den Hatay İl Dernekler Müdürüne ziyaret…
DASİFED (Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu) Başkanı Faruk Ekinci ve Genel Sekreter M. Fatin Bereketoğlu Hatay İl Dernekler Müdürü Malik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
 DASİFED’den Hatay İl Dernekler Müdürüne ziyaret…

Ziyarette Dernekler Dairesi Başkanlığı program kapsamında, STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve DOĞAKA gibi karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi projelere destek konusuna da değinildi.

Yılmaz,  Hatay’ın Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde 436 bin civarı Suriyelinin olduğu ve 240 bin civarındakilere Hatay’ın ev sahipliği yaptığını, bu anlamda Hatay’ın bu tür projelerine destekleri hak ettiğini, bu nedenle Hatay için pozitif ayrımcılığın yapılması gerektiğini ifade etti.

Dernekler Dairesi Başkanlığı program kapsamında olan İç İşleri Bakanlığı Desteklerinin bölge sorunlarının çözümündeki önemine değinilen toplantıda, STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve DOĞAKA gibi karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması konularına işaret edildi.

Ayrıca Türk çiftçisini mağdur eden, ülkeyi gıdada ithalata bağımlı hale getirerek ekonomiyi zayıflatan ve en önemlisi insan bağışıklık sistemini çökertip, çeşitli hastalıklara, kanser ve Alzheimer’a neden olan dış kaynaklı GDO’ lu tohum ve gıda ithalinin halk tarafından yaygın tarzda bilinçlendirilmesinde STK’ların hazırlayacakları projelerin önemine vurgu yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , DASİFED’den, Hatay, İl, Dernekler, Müdürüne, ziyaret…,
Yorumlar
Haber Yazılımı