ugur okullari - destop


Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 14:16
 
Damlama sistemli entegre hint keneviri tarlasına baskın
Hatay'ın Arsuz ilçesinde ormanlık alanda 2 bin 221 kök dişi Hint keneviri ile ağaç dallarına asılarak kurutulmaya bırakılmış kenevirlerin arasında paketleme yapmak için terazi ele geçirildi.
Yaşam Haberi
Damlama sistemli entegre hint keneviri tarlasına baskın

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Arsuz’un Beyköy Mahallesi'nde bir tarlaya baskın düzenledi. Öncesinde ekipler bölgeyi havadan drone ile görüntü aldı, yer tespiti yaptı.

 

HİNT KENEVİRİ DAMLAMA

SİSTEMİYLE SULANIYOR…

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Ormanlık alan içerisinde araç yolundan uzak tarım arazisinde boyları 2,5 metre civarında 2 bin 221 kök dişi Hint keneviri ele geçirdi. Ağaçların arasında yetiştirilen hint kenevirlerine damlama sistemi ile sulama yapıldığı da dikkat çekti.

 

Ayrıca kurutulmak için ormanlık alan içerisindeki çam ağaçların dallarına asılan Hint kenevirlerinin paketlemeye hazır hale geldiğinde de yine tarla içerisinde bulunan terazi ile tartılarak paketlenip alıcısına ulaştırılmak üzere gönderildiği öğrenildi.

 

Polisin baskın yaptığı entegre uyuşturucu üretim tarlasında ele geçirilen kurutulmaya bırakılmış 12 kilo 750 gram esrar maddesi de bulundu.

SAKSIDA VE KASALARINDA

HİNT KENEVİRİ…

Öte yandan talep edenlere satışı yapılmak üzere yetiştirilmiş saksı ve kasalarda ekili hint kenevirleri de ele geçirilen ormanlık alan içerisindeki Hint kenevirlerini yetiştirdikleri belirlenen E.G. ve H.G. isimli kişilerin ikametlerine de polisin baskın yaptı. Evdeki aramalarda 1 adet 7.65 mm tabanca ve bu tabancaya ait 7 mermi, 1 adet kırma av tüfeği, 1 adet otomatik av tüfeği, bu tüfeğe ait 13 adet mermi ele geçirildi.

 

Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, ele geçirilen Dişi hint kenevirleri bulunduğu yerde yakılarak imha edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Damlama, sistemli, entegre, hint, keneviri, tarlasına, baskın,
Yorumlar
Haber Yazılımı