Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 18:21
 
CZN Burak’tan Altınözü zeytinyağından çiğköfte ikramı
Hatay'ın Altınözü ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen zeytin festivaline Prof. Dr. Canan Karatay ile konuk olan Sosyal medyada 12 milyon takipçisi bulunan Hataylı CZN Burak protokole zeytinyağlı çiğköfte ikram etti.
Yaşam Haberi
CZN Burak’tan Altınözü zeytinyağından çiğköfte ikramı

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Bölge Milletvekilleri, Hatay Valisi Rahmi Doğan, belediye başkanlarının da katıldığı festivalin ünlü konukları Hataylı CZN Burak ile Prof. Dr. Canan Karatay yoğun ilgi gördü. Hayranları tarafından adeta sevgi çemberine alınan CNZ Burak ile özçekim yapmak için zaman zaman izdiham yaşandı.

 

İlgiden bir hayli memnun olduğu gözlenen sosyal medya fenomeni CZN Burak Hatay’ın misafirperverliğini ve mutfağını dünyaya en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğini söyledi.

 

Hatay Valisi Rahmi Doğan, sosyal medyada Prof. Dr. Canan Karatay ile CZN Burak’ın hayli meşhur olduğunu ifade ederek “KKTC Başbakanı Ersin Tatar eşi ve heyetiyle birlikte iki günlük bir program için ilimizi, ilçemizi şereflendirdiler. Şimdi Hataylı hemşherimiz Burak kardeşimizi izleyeceğiz. Sosyal medyada çok ciddi takipçisi var, 12 milyon. Hatay için de büyük bir değer” dedi.

 

“EKMEKLE LAHMACUNU BİR TUTANLAR

BEYNİNİ EKMEKLE YEMİŞLERDİR!”

CZN Burak yaptığı çiğköfteyi Altınözü zeytinyağıyla iyice yoğurduktan sonra başta ikram ettiği Prof. Dr. Canan Karatay çiğköftenin şifa kaynağı olduğunu vurgulayarak “Benim Karatay Mutfağı kitabımda tarifi vardır. Burak Bey de Altınözü’nün zeytinyağıyla yaptığı çiğköfte sağlık bahşeder, şifa kaynağıdır. Bol bol yiyebilirsiniz korkmayın. 2013’te çıkan kitabımda çiğköftenin, içliköftenin hatta lahmacunun tarifi var, onun için bana hücum etmesinler. Lahmacunla ekmek bir değildir. ‘Ekmekle lahmacunu bir tutanlar’ beynini ekmekle yemişlerdir! Lahmacun serbest, ekmek yasak… Altınözü’nün zeytini altındır, zeytinyağı altının suyudur. En sağlıklı meyve, en sağlıklı meyve suyudur. Bununla yapılmış çiğköfte de çok lezzetlidir” şeklinde konuştu.

 

Zeytinyağlı çiğköfteden CZN Burak KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Bölge Milletvekillerine ikram etti.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CZN, Burak’tan, Altınözü, zeytinyağından, çiğköfte, ikramı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı