Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:43
 
Cumhuriyet Meydanında ‘İnce Mehmed’ sahnelendi…
Hatay’ın Erzin ilçesinde Belediyenin de katkılarıyla Ankara Orta Oyuncuları Sanat Tiyatrosu,Yaşar Kemal'in İnce Memed eserinden uyarlanan tiyatro oyununu Cumhuriyet Meydanında sahneledi.
Kültür Haberi
 Cumhuriyet Meydanında ‘İnce Mehmed’ sahnelendi…

Adil Coşkuner-Erzin

Ankara Orta Oyuncuları Sanat tiyatrosunun, Yaşar Kemal’in ölümsüz eseri ‘İnce Memed’i oyunlaştırdığı oyunu Erzin Belediyesi’nin kültür ekinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında açık alanında sahneye koydu. Gece açık havada sahnelenen oyuna kalabalık ilçe halkıyla birlikte Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoglu, Belediye başkan yardımcısı Ökkeş Koçak, belediye meclis üyeleri Orhan Ateş, Ozan Ertaç, CHP ilçe başkanı Akif Özer, CHP Kadın Kolları Başkanı Dilek Mert de oyuna ilgi gösterdi.

 

İnce Memed’in Çukuarova bölgesinde geçen yaşamımdan kesitlerde köyde tarım işçiliği yaptığı, sevdiği kız Hatice’yi çok severek kaçırmasıyla başlayan birbirine zincirleme olayların aktarıldığı oyunu Erzinli büyük bir merak ve heyecanla izledi.

 

Oyunun sonunda tüm oyuncular sahnede seyirciyi selamladı ve ardından Tiyatroculara çiçek taktim eden Belediye Başkanı Elmasoğlu, yol da yapacaklarını, sanata da her zaman destek vereceklerini söyledi.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Cumhuriyet, Meydanında, ‘İnce, Mehmed’, sahnelendi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı