kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
06 Mayıs 2022 - Cuma 12:52
 
Cumhurbaşkanını yerli ve milli EXPO’ya davet etti!
Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suudi Arabistan’ı EXPO 2030’da destekleyeceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı EXPO 2021 Hatay’a davet ettiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanını yerli ve milli EXPO’ya davet etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan'ın EXPO adaylığına destek vereceğini açıklamasının ardından Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "yerli ve milli" hatırlatması yaparak Erdoğan'ın EXPO’21 Hatay’a teşriflerini beklediklerini kaydetti.

 

Savaş, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan'ın EXPO adaylığını destekleyeceğini açıklayan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, bir dünya markası olan ve büyük emeklerle ülkemize kazandırdığımız, 'yerli ve milli' EXPO 2021 Hatay’a da davet ediyor, teşriflerini bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

30 Nisan'da Suudi Arabistan ziyareti sonrası uçakta gazetecilere açıklamada bulunan Erdoğan, "2030 EXPO için adaylardan biri de Suudi Arabistan. EXPO 2030'un Riyad'da düzenlenmesi için Türkiye olarak kendilerini destekleyeceğimizi açıkladık" demişti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanını, yerli, ve, milli, EXPO’ya, davet, etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı