kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 15:46
 
Cumhurbaşkanından yardım istedi
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan 4 yaşındaki ve doğuştan engelli Suriyeli Mustafa kendisine uzanacak yardım eli ile protez istiyor.
Sağlık Haberi
Cumhurbaşkanından yardım istedi

Suriye’nin İdlib kenti kuzeyinde yaşayan ve 18 ay önce Türkiye’ye gelen 4 yaşındaki Suriyeli Mustafa El Nezzel doğuştan engelli,  kol ve bacakları bulunmuyor. Suriye de ki savaşta yaralanan ve bir bacağı olmayan Baba Munzir El Nezzel ile birlikte 18 ay önce Türkiye’ye gelen Mustafa şimdi kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ

Mustafa El Nezzel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Küçük Mustafa, “Erdoğan amca yürümem için bana yardım” diyerek yardım istedi.

Baba Munzir El Nezzel, İdlib’ten geldiklerini ve 18 aydan bu yana Türkiye’de bulunduklarını söyleyerek, “ Çocuğum 4 yaşında ve doğuştan engelli. O da arkadaşları gibi yürümek istiyor. İmkanımız olmadığı için protez yaptıramıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Türkiye devletinden ve hayırseverlerden yardım ve destek bekliyoruz” diye konuştu.

Baba El Nezzel, kendisinin de iç çatışmalar sırasında ayağından ve karnından yaralandığını, bir bacağını olmadığını söyleyerek uzanacak yardım eli beklediklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanından, yardım, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı