kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 12:26
 
Covid-19 vaka sayısında artış…
Hatay’ın ikinci bölge olarak nitelendirilen ilçelerinden geldiği ifade edilen ve İskenderun Devlet Hastanesi A Blok Pandemi Ünitesinde yeniden vaka sayısının artış gösterdiği öğrenildi.
Sağlık Haberi
Covid-19 vaka sayısında artış…

Türkiye’de 11 Mart tarihinden itibaren görülmeye başlanan coranavirüs covid-19 vakalarıyla 2,5 aylık yoğun mücadele döneminin ardından ülke genelinde kısıtlı normalleşme sürecine girildi.

 

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Devlet Hastanesi Pandemi ünitesinde uzun bir süredir sıfırlanan vaka sayısında Temmuz ayı itibariyle coronavirüs covid-19 testi pozitif olarak yatan hasta sayısında ciddi artışa dikkat çekiliyor.

 

VAKA SAYISI SIFIRDI 30’A ÇIKTI!

Özellikle covid-19 testi pozitif çıkan hastalarının büyük bölümünün Erzin, Dörtyol, Payas ve Arsuz gibi yerlerden geldikleri belirtilirken, şuanda İskenderun Devlet Hastanesinde Pandemi ünitesinde yatan hasta sayısının 30’u bulduğu, ikisinin ise entübe olarak tedavisinin sürdüğü edinilen bilgiler arasında.

COVİD 19 BİTMİŞ DİĞİL ÖNLEME DEVAM!

Yetkililer, kısıtlı normalleşme sürecinde insanların rehavete kapılmamaları uyarısında bulunarak, dünyada ve Türkiye’de pandeminin sağlığı tehdit etmeye devam ettiğini, covid-19 ile mücadele konusunda alınan önlemler, konulan kurallara hassasiyet gösterilmesini istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Covid-19, vaka, sayısında, artış…,
Yorumlar
Haber Yazılımı