ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 18:05
 
Covid-19'u atlatan İTSO Başkanı Yılmaz uyardı!
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Kasım ayı Meclis toplantısında rahatsızlığı atlatan Başkan Levent Hakkı Yılmaz 'tedbirleri ciddiye alın!' uyarısı yaptı.
Ekonomi Haberi
Covid-19'u atlatan İTSO Başkanı Yılmaz uyardı!

Yeterli çoğunluğun sağlandığı olağan Meclis toplantısı, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2019 Mart ayından bu yana Türkiye’de devam eden corona virüs (Covid-19) riskine karşı maske mesafe ve hijyene dikkat edilmesi çağrısı yinelendi.

 

Kasım ayı içerisinde Covid-19 testi pozitif çıkan ve bu rahatsızlığı geçirdiğini ifade eden İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ancak doktorların başarılı tedavisi sayesinde bu süreci 3 haftanın ardından atlattığını ve şu an sağlığının gayet iyi olduğunu söyledi.

 

Bu tehlikeli hastalıkla mücadele etmiş biri olarak, kamuoyuna çağrı yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz “Lütfen tedbirlere uyalım, maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen gösterelim. Kasım ayı itibariyle vaka sayıları, hasta sayıları ve maalesef vefat sayıları yeniden yükselişe geçti” dedi.

Ülke ve bölgede yaşanan son ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Başkan Yılmaz, “Merkez Bankası Başkanımızın, yeni görevine atandıktan sonraki ilk icraatı, faiz artırımı oldu. Biliyorsunuz, merkez bankası geçen hafta faizleri 475 baz puan artırarak 15 seviyelerine çıkardı. Bu adım, piyasaların beklentilerine uygun bir adım olarak değerlendirildi. Merkez Bankası’nın enflasyonu istenen seviyelere düşürebilmek ve finansal istikrarı sağlamak için atmış olduğu bu adımı, yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işaret olarak görüyoruz. Enflasyonla mücadelede atılacak olan her adımın, ekonomiyi üretimi ve istihdam artışını destekleyeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

Öte yandan; enflasyonla mücadelenin yanı sıra, Türk Lirası’nın değer kaybının önüne geçilmesinin de önemli olduğuna inandığın vurgulayan Başkan Yılmaz “Biliyorsunuz son dönemde, Türk Lirası döviz karşısında değer kaybetti ve maalesef hala istikrarsız bir grafik çiziyor. Bu noktada, TL’ye olan güvenin tesis edilmesi ve ekonominin yeniden sağlam temellere oturması için, öngörülebilir ve sürdürülebilir ekonomi politikalarına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Yakın zamanda, piyasa güvenini tam anlamıyla sağlamak için, gerekli adımların atılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili Meclis Üyelerini video konferansla bilgilendiren Adana Avukatlarından Nilay Demirer şunları aktardı: “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu sizleri yakından ilgilendirmektedir. Bilindiği üzere, kimliği belli bir gerçek kişi ile ilişkilendirilebilen her türlü bilgi, kişisel veri kapsamına girmektedir. Bireylerin, kişisel verileri üzerinde kontrol sahibi olması, kişiliklerini koruyabilmelerinin de, bir gereği olmaktadır. Kişisel verilerin kötü niyetli kişilerce toplanması, analiz edilmesi ve kullanılması, veri sahibinin kişisel değerlerini zarara uğratabileceği riskini barındırdığından bu verilerin korunması gerekmektedir. Kişisel verilerin işlenmesiyle ilgili olarak gerçek kişilerin korunmasını talep etme hakkı Anayasa’nın 20. Maddesinde temel bir hak olarak tanımlanmıştır. Dolayısıyla her birey, kendisiyle ilgili kişisel bilgilerin korunması noktasında, anayasal hakka sahiptir.

Bu hakkın korunması kapsamında, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 24.03.2016 tarihinde kabul edilmiş ve 07.04.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir”

Ayrıca video konferans ile katılan Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu, gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı Meclis toplantısında, gündemdeki konular görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Covid-19'u, atlatan, İTSO, Başkanı, Yılmaz, uyardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı