kehribar - logo yanı
Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 12:49
 
Covid-19’lu izolasyonuna sıkı kontrol…
Hatay Valiliği İlçe salgın denetim merkezi bünyesinde mahalle denetim ekipleri oluşturulacak. İzolasyonu ihlal eden kişilere idari para cezası, TCK’nın 195’inci maddesi uyarınca idari para cezası ve adli işlem uygulanacak.
Sağlık Haberi
Covid-19’lu izolasyonuna sıkı kontrol…

Covid-19 salgını ile mücadele uygulama esasları ve izlenecek yol haritası çerçevesinde bir dizi önlemleri kamuoyu ile paylaştı. Hatay Valiliği paylaşımında pozitif olduğu tespit edilip evde izolasyona tabu tutulmasına rağmen kısıtlamalara aykırı şekilde evden dışarı çıkan kişilere sıklıkla rastlandığına da işaret ederek ‘bu durumun toplum sağlığı açısından çok ciddi şeklinde tehdit oluşturduğu ve hastalığın yayılmasını hızlandırdığının görüldüğüne’ işaret etti.

 

İlgili birimler arasında koordinasyon tesis edilerek covid 19 tanılı ya da temaslı olması nedeniyle evde izolasyona alınan kişilerin Sağlık Bakanlığınca belirlenen izolasyon koşullarına uymalarının özellikle elektronik imkanlar da dahil olmak üzere her türlü tedbir alınarak muhakkak sağlanması ve yerinde kontrol çalışmalarına ağırlık verileceği kaydedildi.  

 

Valiliğin Covid-19 salgını ile mücadele uygulama esasları ve izlenecek yol haritası şunlara yer verildi:

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Covid-19’lu, izolasyonuna, sıkı, kontrol…,
Yorumlar
Haber Yazılımı