ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Aralık 2020 - Pazartesi 13:16
 
Çöloğlu: “Zincir marketlerin ayrıcalığı ne?”
İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, genel kısıtlamada tekel büfeleri kapatılıp, marketler, bakkallar kuruyemişçiler alkol satmamak kaydıyla açık olduğunu, alkol satan zincir marketlerin ayrıcalığının ne olduğunu sordu.
Ekonomi Haberi
Çöloğlu: “Zincir marketlerin ayrıcalığı ne?”

İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu gelen kısıtlamalardan dolayı Hafta sonu Tekel Büfelerinin kapalı olduğunu belirterek “Marketler, Bakkallar ve Kuruyemişçiler Alkol satmamak kaydıyla açıktı. Ama Zincir Marketlerin hepsi açık ve üstelik Alkol dahil istedikleri her şeyi sattılar. Onları bizden farklı kılan sebep nedir” dedi.

POZİTİF AYRIMCILIĞIN

NEDENİNİ MERAK EDİYORUZ

Hassas bir dönemden geçildiğinin farkında olduklarının altını çizen Oda Başkanı Mustafa Çöloğlu “Bizler kendimize düşeni fazlasıyla yaparken zincir marketlere tanınan bu pozitif ayrımcılığın nedeni merak ediyoruz. Bizler Oda Başkanları olarak İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgeleri ve Valiliğimizde gelen Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını dikkatli bir şekilde okuduktan sonra Esnaflarımıza mesaj atıyoruz ve attığım mesaja mutlaka uyulması gerektiğini söylüyoruz. Ama bakıyoruz ki uygulamalarla bizim attığımız mesajlar arasında farklar oluyor. Buda biz Oda Başkanlarını zora sokuyor. Bir hafta içerisinde Hafta sonuyla ilgili üç ayrı mesaj atmak zorunda kaldım. Tamam, bu Coronavirüs illetinden kurtulana kadar yasaklar olacaktır, olması da gerekli. Ama bizim isteğimiz karalar alınırken Esnaflarımız arasında ayrım yapılmamasıdır...” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çöloğlu:, “Zincir, marketlerin, ayrıcalığı, ne?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı