ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 15:58
 
Çöloğlu: "Kantinlerin kira bedeli yeniden tespit edilmeli"
İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, pandemi döneminin en fazla olumsuz etkilediği alanlar arasında bulunan kantinlerin kira bedellerinin yeniden belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Ekonomi Haberi
 Çöloğlu:

İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi doğrultusunda, okullarda bulunan kantinlerin 19.10.2020 tarihinde açılmasına karar verildiğine işaret ederek “Okulların açılması ile birlikte kantinlerin kira bedellerinin de yeniden tespit edilmeli. Çünkü öğrencilerin tamamımın okula gelmeyişi sebebiyle kantin kira bedelinin öğrenci mevcudunda en az 25 oranında azalış veya artış, kiracının cirosunun önemli ölçüde etkileyecek. Bakanlık tarafından getirilen kısıtlayıcı düzenlemelerin olması halinde, bir önceki yılın kira bedeli esas alınarak mevcut durum göz önünde bulundurularak yeniden tespit edilecek” diye konuştu.

Çöloğlu ayrıca pandemi nedeniyle sözleşmeleri karşılıklı olarak feshedilen kantin işletmecileri istemeleri halinde faaliyetlerine devam etmeleri sağlanacağını da hatırlatarak “Kantin işletmecisi bulunmayan okul ve kurumlarda pandemi sürecinde kantin kiralama işlemleri yapılmayacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Çöloğlu:, "Kantinlerin, kira, bedeli, yeniden, tespit, edilmeli",
Yorumlar
Haber Yazılımı