ugur okullari - destop
Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 18:32
 
Çöloğlu kaçak sarma tütüne dikkat çekti!
İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, esnafın son dönemlerde artışa geçen kaçak sarma tütün ticaretiyle iyice zor duruma düştüğüne dikkat çekti.
Ekonomi Haberi
Çöloğlu kaçak sarma tütüne dikkat çekti!

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize işaret eden İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, “Piyasalardaki belirsizlik ve zincir marketlerin mahalle aralarına kadar girmeleri ile birlikte rekabet gücü kalmayan esnafları bir de son dönemde artan kaçak sarma tütün ticaretinin de iyice zor duruma düşürmüştür. Aslında Esnaf’ımız sigaradan çok az kar ediyor ama bulundurmadan da olmuyor. Çünkü sigarayla birlikte belki başka ürünler de satar diye esnaf ciddi bir bütçe ayırarak bulundurmaya çalışıyor. Vergisini ödüyor ayrıca her yıl harcını yatırıyoruz” dedi.

Vatandaşların sigara fiyatlarının artmasından dolayı sarma tütünü tercih etmek zorunda kaldıklarına da değinen Oda Başkanı Çöloğlu “Ama yine de yasal olmayan ve normal sigaradan çok daha fazla zararlı olan bu sarma sigaraları almamaları gerekir. Satanlarda bilmelidirler ki yakalandıkları takdirde çok ciddi cezai müeyyideleri uygulanacaktır. Tabi bu durum sadece Esnaf’ımıza değil bunun yanında devletimizde kaçak sigaradan ve sarma tütünden dolayı çok ciddi anlamda vergi kaybına neden olmaktadır. Vatandaşımızın, Esnaf’ımızın ve Devletimizin zarar görmemesi için yasal olmayan hiç bir şeyi tercih etmemeli ve bunu yapanlara da engel olmalıyız...” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çöloğlu, kaçak, sarma, tütüne, dikkat, çekti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı