Haber Detayı
15 Aralık 2020 - Salı 09:32
 
Çocukların Yaratıcılık Yönleri...
Arsuz ilçesinde Karaağaç Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu’nda Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında, “Neşeli Tabaklar Mutlu Çocuklar” adlı sınıflar arası meyve tabağı hazırlama yarışması düzenlendi. Velilerin de katıldığı yarışmada birbirinden güzel eserler ortaya çıktı.
Eğitim Haberi
Çocukların Yaratıcılık Yönleri...

Yerli malı tüketimi bilincini aşılamak ve yaratıcılık gücünü ortaya çıkarmak için Karaağaç Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu, alışılmışın dışında bir yarışma düzenledi.

Velilerin de katıldığı ‘Neşeli tabaklar mutlu çocuklar’ adı verilen yarışma sınıflar arası gerçekleştirildi. Yarışmada öğrenciler, velileri ile birlikte mutlu zaman geçirirken, en güzel meyve tabağını hazırlamaya çalıştırlar. 

Öğrencilerin sağlıklı beslenmeye görsellik katarak, yarışma havasında, eğlenmeleri amacıyla neşeli düzenlenen yarışmaya 250’nin üzerinde eserle katıldı. Ortaya çıkan eserlerde çevre ve hayvan sevgisi öğelerin çokluğu dikkat çekti. Çocuklar, meyvelerden ağaçlar, çiçekler, hayvanlar ve insan figürleri kullandı.

Hayal güçlerini ortaya koyan öğrenciler, kendi istedikleri kendi dünyalarını meyve tabaklarını görsel olarak ortaya koyarken, velileriyle de süslediler.

En güzelini seçmekte büyük güçlükler çeken jüri, tüm eserleri birinci olarak ilan ederken tüm öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Sonrasında öğrenciler hazırlanan tabakların fotoğraflarını çekerek, okulun sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımlar da büyük beğeni topladı.

 Çekilen fotoğraf sonrası hazırlanan bu güzel tabaklar, yine öğrenciler tarafından tüketildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocukların, Yaratıcılık, Yönleri...,
Yorumlar
Haber Yazılımı