kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 11:52
 
Çocuklara Ailelere Hizmet Verecek
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk hakları ve danışma merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Yaşam Haberi
Çocuklara Ailelere Hizmet Verecek

Arsuz ilçe sınırları içerisinde bulunan çocuklara ve ailelerine danışmanlık hizmetinin verilmesi, çocuk haklarının tanıtılması, yaygınlaştırılması, geliştirilmesi, çocuk istismarının önlenmesi  hizmetlerin verilmesi hususunda çalışmalar açılan merkezden yürütülecek.

Merkezin kurulması için gerekli tüm çalışmaların gerçekleştirildiğini belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Avrupa birliğinin desteklediği, ECPAT Türkiye ile birlikte yürüttüğümüz bir Avrupa birliği projemiz var. Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye işbirliğiyle ortak bir protokol imzaladık. Belediyemizle birlikte, değerli hukukçularımızın katılımıyla çocuklarımıza bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Çocuklarımıza ve Arsuz’umuza hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Hatay Baro Başkanı Av. H. Cihat Açıkalın, “Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı, kadın ve çocuk alanındaki çalışmalar, gönül isterdi ki çok farklı bir noktada olsun. Ama sosyal süreç itibarıyla geldiğimiz noktada kadın ve çocuk alanında daha alacak çok yolumuzun olduğunu görüyoruz. Bu yolu yürürken güçlü adımlara ihtiyacımız var. Bu güçlü adımlar yerel yönetimler ve onları bu konularda destekleyen hukukçularla gerçekleşir. Bu yüzden çok kıymetli bir projeye imza atıyoruz ”diyerek şöyle devam etti:

“  Hatay barosu olarak, sosyal baroculuk ilkemiz gereği, toplumun her alanında, akan hayatın içinde olarak, özellikle çocuk ve kadın alanında biz de kendi çerçevemizden bir şeyler katmak istiyoruz. Başkanımıza bu hukukçu, çağdaş yaklaşımı nedeniyle, toplumu önemseyen, insanı, çocuğu önceleyen tutumu ve fedakârlığı nedeniyle şükranlarımı iletiyorum,”

ÇOCUKLARA AİLELERE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLECEK

ECPAT Türkiye Derneği Başkanı Av. Şahin Antakyalıoğlu, “Çocuk haklarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması adına çok büyük eksiklerimiz var. Bu çerçevede çocuklara ve ailelere hem danışmanlık hizmetinin verilmesi hem de bu konulara yönelik eğitimlerin planlanması, çözümsüz kalan problemlerin çözülmesi vb. konular adına çok büyük bir fırsat olmuş oldu. Arsuz Belediye Başkanımız ve Hatay Baro Başkanımızın bu tutumları bizim için çok büyük bir şans. Bizler de çocuk hak ihlallerinin önlenmesi adına işbirliğimizi sağlayarak üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz,” şeklinde konuştu.

Açılış törenine, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Hatay Baro Başkanı Av. H. Cihat Açıkalın, ECPAT Türkiye Derneği Başkanı Av. Şahin Antakyalıoğlu, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, davetliler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklara, Ailelere, Hizmet, Verecek,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı