Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 11:25
 
Çocuklar hayal dünyalarını resmetti
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK (Hatay Mesleki Eğitim Kursları) yaz dönemi çocuk grubu kursiyerleri resim çalışmalarını düzenlenen sergi ile görücüye çıkardı.
Eğitim Haberi
 Çocuklar hayal dünyalarını resmetti

Gerçekleştirilen resim sergisine HATMEK yaz dönemi kursiyerleri ve aileleri ile birçok vatandaş katıldı. Yaz dönemini daha verimli geçirerek yeteneklerini keşfeden 7-14 yaş grubundaki kursiyerlerin yapmış oldukları resimler yoğun ilgi gördü.

Çocukların yaz tatillerini daha faydalı geçirmelerini sağlamak amacıyla resim kursları açtıklarını belirten Resim Öğretmeni Ercan Delioğlan, “Çocukların okul tatilinde boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirebilmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına resim kursumuzu açtık. Çocukların ve gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri için resim kursu oldukça önemli. Gerek çocuklara gerekse gençlerimize bu güzel fırsatı tanıyan, sanata ve eğitime her zaman desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim” dedi.

Sergi sonunda kursiyerlerin aileleri de, eğitim, kültür ve sanata destek vererek çocuklarına bu imkânı sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Çocuklar, hayal, dünyalarını, resmetti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı