Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 12:12
 
“Cildin soğuk havada daha fazla bakıma ihtiyacı var”
Tüm yurdu saran kara kış mevsimiyle soğuk havaların özellikle cildin daha fazla bakıma ihtiyacı bulunduğu uyarısında bulunan Güzellik Uzmanı Müge Güler kış bakımı için önemli ipuçları verdi.
Sağlık Haberi
 “Cildin soğuk havada daha fazla bakıma ihtiyacı var”

Aura Güzellik Uzmanı Müge Güler, soğuk havaların başlamasıyla birlikte cildin daha fazla malt, kuru ve cansız olduğunun hissedildiğini belirterek “Bu havalarda cildimizin daha çok ihtiyacı var” dedi.

Yapılması gerekenin ilk başta cildin güzel bir şekilde temizlemek olduğunu vurgulayan Güler “Önerim temizlikle birlikte, cilt yapısına uygun nemlendirici kullanmak. Herkesin cildi aynı olmaz, soğuk havanın gösterdiği reaksiyon da farklı olur. Kimisi kurudur, kimisi daha yağlıdır, kimisi de daha çok soğuk havalarda kızarıklarla birlikte tahrişlerle ortaya çıkar. Bunlara uygun nemlendirici kullanmak gerekmektedir. Özellikle bu nemlendiricilerin içerisinde Hyaluronik asidin olması lazım, Hyaluronik asidin en büyük özelliği nem dengesini tutmaktır” diye konuştu.

Özellikle de birkaç gündür havaların daha soğuk olması cilt hastalıkları kuruluklar baş göstermeye başladığını da ifade eden Müge Güler “Bize gelen en çok şikâyetlerden biri ciltte kuruma, pullanma ve kırışıklık. Soğuk havalarda cildimize en iyi bakım temizlemek olmalıdır, temizlik şart. Herkesin cildinin özellikleri vardır o yüzden bu konuda bir uzmana danışıp, sormak gerekir. Medikal hekimlerin bulunduğu yerlerde bakımlarını yaptırabilirsiniz” şeklinde önerilerde bulundu.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Cildin, soğuk, havada, daha, fazla, bakıma, ihtiyacı, var”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı