ugur okullari - destop
Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 13:33
 
CHP’lilerin İskenderun’da 97. Yıl coşkusu…
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97. Yıl dönümü Hatay’ın İskenderun İlçesinde Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe yönetimi ve partililer tarafından törenle kutlandı.
Siyaset Haberi
CHP’lilerin İskenderun’da 97. Yıl coşkusu…

İskenderun Atatürk anıt alanında sabah saatlerinde gerçekleştirilen çelenk sunma törenine Milletvekili Suzan Şahin, Serkan Topan, Mehmet Güzelmansur, Hatay büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu yönetimi ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk partisi ilçe teşkilatı ilk olarak Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna saygı çelengi sundu. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu günün önem ve anlamını belirten konuşmasında 9 Eylül, partinin kuruluşunun 97. yıl dönümü olduğunu belirterek “19 Mayıs 1919’da aydınlanma yürüyüşü ile atılan temellerimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde danyaya örnek olmuştur” dedi.

Anıt alanındaki tören sonarsında İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Milletvekili Suzan Şahin, Serkan Topan, Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başakanı Lütfü Savaş ve partililer, önce kahvaltı yaptı, sonrasında partinin kuruluşunun 97. Yıl pastasını kestiler.

Hatay Milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı partililere selamlama konuşması yaptı, günün önem ve anlamına dikkat çektiler.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’lilerin, İskenderun’da, 97., Yıl, coşkusu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı