ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 17:47
 
CHP’lilerin Akçay’a maden ocağı tepkisi…
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ile tüm ilçe başkanlarıyla İskenderun’da bir araya gelerek Akçay’da yapılması planlanan maden arama çalışmalarına tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
CHP’lilerin Akçay’a maden ocağı tepkisi…

CHP İskenderun İlçe Teşkilatında İlçe başkanlarıyla bir araya gelen İl Başkanı Ramiz Parlar Akçay’daki ÇED bilgilendirme toplantısına dikkat çekerek “Burada yaşanan olaylar kabul edilemez bir durum. Bölge halkının bu toplantıyı protesto etmesi, bölgesinde hem sağlıklarını hem, hem de tarım alanlarına zarar verecek maden arama çalışmalarına karşı çıkmaları nedeniyle gösterdikleri direnişe biz de destek vermekteyiz. Oradaki halka destek veren ilçe başkanımıza, çevre koruma derneği başkanı Nermin Yıldırım Kara’ya ve diğer partili arkadaşlarımıza gerçekten akıl almaz bir davranış gösterilmiştir” dedi.  

207 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı maden sahası yapmak için bir toplantı düzenlenmek istendiğini belirten CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu “Taşocağı ve kırma tesisinin ÇED (çevresel etki değerlendirmesi) toplantısı valilik ve kaymakamlığın getirmiş olduğu yasaklara rağmen ısrarla yapılmak istenmiştir. Katılımın sadece mahalle sakinleriyle sınırlı kalması için, çevresel duyarlılık taşıyan kişi ve kurum temsilcilerinin toplantıya katılma taleplerinin yasaklar gerekçe gösterilerek engellenmiştir. Bizler Akçay halkının istemediği bir şeyi kimse yapmamalı yaylalarımızı maden sahalarına çevirttirmeyeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’lilerin, Akçay’a, maden, ocağı, tepkisi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı