Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 14:25
 
CHP’lilerden kadına şiddet son bulsun çağrısı…
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç, kadın cinayetleri ile ilgili açıklama yaptılar. Her gün kadınların katledildiğini buna kimsenin dur demediğini açıkladılar.
Siyaset Haberi
CHP’lilerden kadına şiddet son bulsun çağrısı…

İlçe Binasında düzenlenen basın toplantısında CHP Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç ve yönetimi, geçtiğimiz Ramazan Bayramında da devam eden kadın şiddeti ve cinayetleri ile ilgili tepkilerini dile getirdiler.

Bayramda katledilen Zeynep Şenpınar, Ceren Kultaş, Fatma Günay’ın yanı sıra bu sabah da erkek arkadaşı tarafından pompalı tüfekle katledilen Gülnur Kocabaş’ın ilk kadın mağdurlar olmadığını ancak son olması için acilen önlemler alınması gerektiğini kaydeden Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç, 6284 sayılı kanundaki eksikliklerin de giderilmesi gerektiğini savundu.

Başkan Kılınç, biz buradan Cumhuriyet Halk Partisi kadın örgütleri olarak, iktidara sesleniyoruz. Aile ve Çalışma Bakanlığı'na sesleniyoruz; kadın cinayetlerinin son bulması için gerekli kanunları çıkarın. Biz kadınların yaşam biçimlerimizin değerlendirilmesi hakkını kimseye, özellikle de erkek egemenliğine vermemeye kararlıyız. Bu alanda mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin devam etmesini iktidara bağladı ve ancak doğru kanunlar ve yaptırımlarla bunun önüne geçilebileceğini aktardı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’lilerden, kadına, şiddet, son, bulsun, çağrısı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı