Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 18:35
 
CHP’liler kurucularının manevi huzurunda…
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun ilçe örgütü kuruluşunun 96. Yılı nedeniyle, partinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıktı ve çelenk sundu.
Siyaset Haberi
CHP’liler kurucularının manevi huzurunda…

Atatürk anıt alanında gerçekleştirilen törene İskenderun ve Arsuz Eski Belediye Başkanları ile Belediye Başkan adayları meclis üyeleri ve partililer katıldı. Çelengin sunulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu 9 Eylül Partilerinin kuruluşunun 96. Yıl dönümü olduğunu belirterek “Aslında partimizin temelleri 19 Mayıs 1919'da “Aydınlanma Yürüyüşü" ile atıldı. Daha sonraları Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı ile gelişti, olgunlaştı. Bugün tüzüğümüzün 1. Maddesinde de yazılı olan ‘Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin ve Kuva-yi Milliye’nin devamı olarak 9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen parti tüzüğü ile kurulmuştur’ şeklini aldı” dedi.

Cumhuriyet'in devrimci ve gelişmeci özüne, demokratik, laik sosyal hukuk devleti ruhuna sahip partilerinin içinden ‘Altı ok’u değiştirmek isteyen talihsiz, bilinçsiz zavallı sesler geldiğine dikkat çeken Başkan Mansuroğlu “Bunları dikkat ve ibretle izliyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün birinci eseri ”CUMHURİYET" kadar önem verdiği ikinci eseri olan ”CHP ”ve onun ödünsüz sağlıklı ve devrimci üyeleri, bağımsız, antiemperyalist kararlı bir ruha sahiptir. Kurtuluş Savaşı ile yoğrulan direnişçi, devrimlerden ödün vermeyen bükülmez ve teslim alınamayan, başkalaştırılamayan sağa çekilemeyecek olan CHP ve CHP'liler içeriden ve dışarıdan yapılacak başkalaştırma ve dönüştürme sapkınlığını püskürtecek güçtedir. ”CHP AİLESİ" nin bu niteliklere sahip başı dik, ”ALTI 0K”a sahip çıkma kararlılığındaki üyeleri olarak Mustafa Kemal'in takipçisi ve neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Aksini düşünenlerin kendilerinin CHP’liliklerini sorgulamaları gerekir” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’liler, kurucularının, manevi, huzurunda…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı