ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 16:19
 
CHP'li Topal SMA hastası Yiğit bebeğe destek istedi
SMA hastası Yiğit Akkaya’nın sesini TBMM’de yaptığı basın açıklamasıyla Türkiye’ye duyuran Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal tedavi masrafları için açılan kampanyaya toplumun tüm kesimlerine destek çağrısı yaptı.
Siyaset Haberi
CHP'li Topal SMA hastası Yiğit bebeğe destek istedi

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Hatay’da ailesinin büyük mücadele başlattığı SMA hastası 2 yaşındaki Yiğit Akkaya’ya da yer veren CHP Milletvekili Serkan Topal “Maalesef Hatay’da da SMA hastalığına yakalanan yavrularımız bu hastalığın pençesinden bir türlü kurtulamıyor. Mücadele veriyor ama mücadelesini verirken maalesef bu ilaçların çok pahalı olması nedeniyle bir kampanya başlatıyorlar. Aslında bu kampanyaya maruz bırakan iktidar aslında bunu görmeli. Utanç verici bir durum, utanç verici” dedi.

Sosyal devlet olmanın gereğinin normal şartlarda bu tür hastalara devletin ilaçlarını getirmesi gerektiğini vurgulayan CHP’li Serkan Topal “Tedavisini yapmalı, sağlamalıdır.  Dünyanın neresinde olursa olsun, bu vatandaşlarımızın, bu hastalarımızın tedavisini devlet üstlenmelidir. Ama gelin görün ki sosyal devlet olma gereğini devleti yönetenler yerine getirmiyor. Bir kez daha buradan devlet yetkililerine sesleniyorum: ‘Burada Yiğit (Akkaya) bebeğe kulak verin! Şu anda 49 kampanya devam ediyor, buna herkesin özellikle basınımızın ilgi göstermesini bekliyoruz. Yiğit bebek 2 yaşında SMA tip hastası, annesi Meltem Akkaya, (0 553 593 76 28) telefon numarasını da veriyorum ki herkes ulaşabilsin. Katkı verebilirse bu çocuğumuzun, bu bebeğimizin hayata sağlıklı bir şekilde dönmesi konusunda kim yardımcı olursa kendisinden Allah razı olsun, diliyoruz” şeklinde konuştu.

Ailenin de kendisine ulaştığını aktaran CHP’li Serkan Topal “Bu konularda özellikle hassasiyet gösteren Acun Ilıcalı’ya Cem Yılmaz’a ve Haluk Levent’in de bu konuda da hassas olmasını bekliyorum. Bunları görüyoruz televizyonlarda kampanyalar düzenlediklerini.  Aslında buna gerek kalmadan Cumhurbaşkanının bu tedaviyi sosyal devlet olma gereği üstlenmesi gerektiğini burada söylüyor ve bunu ailesi adına talep ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Topal, SMA, hastası, Yiğit, bebeğe, destek, istedi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı