ugur okullari - destop


Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 19:23
 
CHP’li Öztunç: “Türkiye delik deşik edilecek, ettirmeyiz!”
CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç binin üstünde ihale yapılacağına işaret ederek, “Hepsi maden sahası, bu şu anlama gelir Türkiye delik deşik edilecek” dedi.
Siyaset Haberi
CHP’li Öztunç: “Türkiye delik deşik edilecek, ettirmeyiz!”

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Hatay'daki yangın yerinde incelemeler yapan, CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Arsuz’da da maden çıkarılacak bölgede muhtar ve vatandaşlarla görüştü. Burada Öztunç’a Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, İl Başkanı Dr. Ramiz Parlar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ile partililer de eşlik etti.    

 

Arsuz’da maden çıkarma ihalesi yapılacak bölgenin insanlarına seslenen CHP’li Ali Öztunç Türkiye’de binin üzerinde ihale açıldığını, hepsinin maden sahası olduğunu belirten “Her yerde sondaj yapıyoruz, daha bir şey çıkarmadık ki’ diyorlar. Sondaj yaptığın zaman devamını getirirsin. Biz buna karşıyız. Geçtiğimiz hafta bu ihalenin iptali için dava açıldı, siz burada da açmışsınız ama genel bir dava da açıldı. Hukuki süreç, hukuki süreci izleyeceğiz” diye konuştu.  

 

Türkiye’nin neresinde olursa olsun yapılan eylemlerin ses getirerek sonuç alınacağına dikkat çeken CHP’li Öztunç “Bergama’dan başlayarak, ta ki eylem kırılmayana kadar! Gelecek bir firma muhtarım ‘sana, köye şunu alırım. İstihdam yaratacağım ver bana 20 kişi işe alacağım, çocuklarına burs vereceğim gibi. Havuç göstererek direnişi kırmak isterler. Direniş kırılmazsa eylem başarıya ulaşılır, çok örneği var. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Arsuz’un bu güzelliğini, kıyıdan dağa kadar maden sahası olmasına, (muhtemelen krom burası), buna izin vermeyeceğiz. Muhtarlar, yöre halkı, buranın insanı kendi evine sahip çıkarsa, bilsin ki sonuna kadar yanında oluruz, gelir burada çadır kurmaksa, çadır kurarız, burada yatmaksa burada yatarız. Sonuna kadar size açık çek, desteğiz. Buraya her yerden aktivesiler getiririz, böyle bir güzelliğe kıymayın deriz ve bunun için de mücadele ederiz. Yeter ki bu yörenin insanı sağlam dursun, sağlam durmazsa biz yine mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Doğayla oyun olamayacağını vurgulayan CHP’li Öztunç şunları kaydetti: “Doğa intikamını alıyor. Giresun’da gördünüz; dere yataklarını kapattılar, doldurdular, HES’leri yaptılar. Yağmur yağdı sel oldu, su aktı yatağını buldu o dereleri aldı götürdü. Doğayla oyun, şaka olmaz. Doğa intikamını alır, burada doğanın dengesini bozmayın, bozdurmayın. Maden çıkartmak demek burada; bu bölgede suyunun, tarımının havasının kirlenmesi demek, eğer temiz bir hava, su istiyorsanız buna izin vermeyin. Kimse ‘Maden vardır çıkartırız, krom, altın var…' deyip o işin peşine düşmesin. Uyarıyoruz. Biz buna CHP olarak izin vermeyiz”

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, Öztunç:, “Türkiye, delik, deşik, edilecek,, ettirmeyiz!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı