Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 11:34
 
CHP'li Mert, “Adaylık yarışında ben de varım”
Erzin’de ilk defa kadın kooperatifini kuran Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Mert İlçe kongresi adaylık yarışında yer aldığını belirterek teşkilata bir kadın elinin değmesi gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
CHP'li Mert, “Adaylık yarışında ben de varım”

Adil Coşkuner/Erzin

Düzenlediği basın toplantısında İlçe başkanlığı seçimlerine aday olduğunu açıklayan CHP’li Dilek Mert “Bir süredir partimin Kadın kolları Başkanlığını zevkle ve onurla yapmaktayım. Partimi partilime ve ilçeme daha fazla katkı sunmak adına ilçe başkanlığına adayım” dedi.

 

Partisi, partilisi ve İlçe teşkilatının il ile genel merkez nezdinde hak ettiği, layık olduğu şekilde temsil edilmesi kanaatinde olduğunu vurgulayan Başkan adayı Mert “Şimdiye kadarki birikimimi ve tecrübemi tamamen bu alanda kullanmaya kararlıyım. Aziz Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisini için için kemiren kurtlardan korumak ve bu onurlu bayrağı layık olduğu yere getirmek için hepinizi yanımda görüyor, size güveniyorum” diye konuştu.

 

RENGÂRENK, RENK AHENK

BİR PARTİ İÇİN EL ELE    

Kurtuluş savaşının destansı kadınları, Nene Hatun, Satı kadın, Kara Fatma örneğinde olduğu gibi, bu partiye bir kadın eli değmesi gerektiğinin altını çizen CHP İlçe Başkan adayı Dilek Mert “Değmeli ki, tüm yüreklere hep beraber dokunabilelim. İçindeki tam bağımsızlık ideali, Uğur Mumcu’da Bahriye Üçok’ta Çetin Emeç’te Ahmet Taner Kışlalı’da gördüğümüzden hiç de farklı değil. Bir kadın başkanın tüm çözüm odaklı kararları şeffaflığı temiz ve entrikadan uzak siyasetinin Erzin’imize sembol bir Cumhuriyet Halk Partisi yaratacağını keyif mutluluk ve haklı bir gururla hep beraber göreceğiz. Hem rengarenk, hem renk ahenk bir parti için el ele gönül gönülle” şeklinde konuştu.

 

17 KASIM’DAKİ TEMAYÜL

YOKLAMASINDA YOKUM…

Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğüne aykırı olduğunu savunduğu ve 17 Kasım’da Erzin’de gerçekleştirilecek olan temayül yoklamasına dikkat çekerek şöyle konuştu: “…Ve ben bu temayül yoklamasında olmayacağım. Çünkü kongreler: Kongreler şehirde bir güzel rüzgar estireceğine inanıyorum. Parti adına bir hareketlilik, renklilik getirir. Bir de çok adayla kongrelere gitmeliyiz ki, partim adına hem renkli, hem kardeşçe hem de birlik ve beraberlik içerisinde bir kongre oluşturalım. O yüzden kesinlikle temayül yoklamasında olmayacağım, kongrede adayım. Herkese başarılar diliyorum, herkesin yolu açık olsun, kim bu partiye fayda sağlayacaksa gerçekten kazanan o olsun…”         

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Mert,, “Adaylık, yarışında, ben, de, varım”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı