ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 14:53
 
CHP'li Kılınç: “İktidara Yürüyüş Kurultayımız olacak”
Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı bulunduğunu ifade eden İskenderun İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç, bu hafta sonu yapılacak olan 37.Olağan Kurultayın iktidara yürüyüş Kurultayı olacağını söyledi.
Siyaset Haberi
CHP'li Kılınç:  “İktidara Yürüyüş Kurultayımız olacak”

CHP İskenderun Kadın Kolları kurultay önce, sabah saatlerinde moral kazanma ve kaynaşma amacıyla kahvaltılı toplantıda biraya geldi. CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Kılınç,  yönetim kurulu toplantısını; alışılmışın dışında ilçe binası yerine, dışarıda yapmayı tercih ettiklerini vurguladı.

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı öncesi danışma kurulunca alınan kararlar paralelindeki 11 maddeyi kamuoyu ile paylaşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç şunları kaydetti: “1-Ekonomik sorunlara yönelik çözüm önerilerinin bir manifesto şeklinde vurgulanması. 2- Yapılacak tüzük ve yönetmelik değişiklikleri ile parti içinde her alanda önseçimin yaygınlaştırılması. 3-Parti Meclisi ve MYK’ ya seçilecek kişilerin mutlaka liyakat sahibi ve tercihen genç isimlerden oluşturulması. 4- İlimiz Hatay’ı parti meclisinde temsil etmek üzere parti kamuoyu tarafından tanınan partiyi temsil yeterliliğine sahip isimlere görev verilmesi. 5-Partinin her kademesinde mutlaka parti geleneklerinden gelen kişilerin göreve gelebilmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılması. 6-Partimize dışarıdan katılan açık yada gizli seçim ittifaklarıyla milletvekilliği ve belediye başkanlığı gibi makamlara gelen seçilmişlerin PM’ ye isim önermeleri durumunda il örgütleri ile görüş birliğinin sağlamalarının gerekliliği. 7-PM’ye seçilenlerin önceliklerinin siyasi kariyer yapmak yerine politika üretmek olmasının gerekliliği. 8-Gölge bakanlıklar kurularak hükümetin icraatlarını takip ederek alternatif politikaların üretilmesi. 9-Parti içi seçimlerde çarşaf listenin tek yöntem olarak uygulanması ve blok liste yönteminin tüzükten çıkartılması. 10- Aday belirlemelerde genel merkez kontenjanlarının belirli bir düzeyde tutulup ön seçime ağırlık verilmesi. 11- Cinsiyet ve gençlik kotalarının birleştirilmeden ayrı ayrı uygulanması”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Kılınç:, , “İktidara, Yürüyüş, Kurultayımız, olacak”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı