kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 17:12
 
CHP’li kadınlardan Emine Bulut Cinayeti tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe teşkilatında Emine Bulut cinayetiyle ilgili düzenlenen basın toplantısında bu tür cinayetleri yapanlar, teşvik edenler, cezasız bırakanlarla toplumun duyarsızlığına tepki gösterildi.
Siyaset Haberi
CHP’li kadınlardan Emine Bulut Cinayeti tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe teşkilatı'nda kadınların 'Emine Bulut cinayetine' tepki toplantısına Kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı. İlçe Teşkilatı Başkanı Yusuf Mansuroğlu kadına şiddet, cinayet eğilimli ve bu düşüncedeki tüm erkeklerin gerekli cezayı almaları için özellikle hükümetten bunu talep ederek “Kişiye, batakçıya yolsuzluğa, vurguncuya özel yasalar çıkaran hükümeti izliyorum. İktidarı izleyeceğiz. Bakalım bu konuda nasıl bir yasa çıkaracak, nasıl bir ceza verecek? Ben özellikle bu vahşeti izleyenleri, hiç tepki göstermeyen, tepkisiz hale gelmiş bu toplumu, bu konuda kınıyorum” dedi.  

 

CHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Dr. Muhsine Korkmaz da yaptığı açıklamada ‘Ölmek istemiyorum’ diyen bir anne, ‘Anne lütfen ölme’ diyen bir evlat görüntülerine vurgu yaparak “Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı, Kahrolduk, mahvolduk. Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözeri önünde. "Ölmek istemiyorum” diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü. Türkiye'de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz. Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor. Yetmiyor, katilin ceza alınası için mücadele etmemiz gerekiyor! Çünkü bu ülkede kadın katili erkeklerin ceza alması için mücadele etmek gerekiyor! Çünkü bu ülkede adalet de erkek! Bilinsin ki kimse bu cinayetten kendini aklayamaz” diye konuştu.

 

BU CİNAYETE ORTAKTIR!

Kadın düşmanı politikalarla her gün karşılarına çıkanlara dikkat çektiği konuşmasında CHP’li Dr. Korkmaz “Hâkim karşısına jilet gibi takım elbisesiyle çıktığı için kadın katillerine iyi hal indirimi uygulayanlar. 4 yıldır yürürlükte olan ancak uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin gereğini yerine getirmeyenler.  Kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, "ne yapar ne ederi; engelleriz" diye meclis komisyonları kuranlar. Boşanmayı tabulaştıranlar. Nafaka hakkına saldıranlar, yıllar süren mücadelelerle kazandığımız her bir hakkımızı elimizden almaya çalışanlar, kadınları korumayan, haklarımıza saldıranlar da onlardır, bu cinayete ortaktır. Yetmedi mi artık bu kadar kadının ölmesi? Yetmedi mi, bu kadar çocuğun annesiz kalması? Biz bu ülkenin erkek adaletine dayanamıyoruz. ‘Bir kişi daha eksilmeyeceğiz’ dedikçe onlarca eksiliyoruz” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, kadınlardan, Emine, Bulut, Cinayeti, tepkisi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı