Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 16:17
 
CHP’li Gençler kadınların gününü kutladı…
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Gençlik Kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde gerçekleştirdiği etkinlikle bu anlamlı günü İskenderunlu kadınlarla birlikte kutladı.
Siyaset Haberi
 CHP’li Gençler kadınların gününü kutladı…

İlçe teşkilatı Kadın Kolları gönüllüleri ve Hatay Milletvekili Suzan Şahin'in de katılım sağladığı buluşmada, İskenderun sahilinde yaklaşık 4 saatlik bir çalışma ile kadınlara 900 karanfil dağıtıldı.

Ayrıca kadınların taleplerinin de dinlendiği program sonunda bir açıklama yapan CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Av. Erdem Harmaoğlu kadınlar; medeniyetin yapı taşı olduğunun vurgulayarak “Kadınların katılımcı olmadığı veya katılımcı olmalarının engellendiği her coğrafyada bürokrasinin ve siyasi işleyişin pasivize olması kaçınılmazdır” dedi.

Harmanoğlu, CHP İskenderun Gençlik Kolları olarak kadın yaşamının iyileştirilmesi, insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilinçlerinin geliştirilmesi yönünde üzerlerine düşen her türlü görevi üstlenmekten kaçınmayacak ve bu alandaki çalışmaları cesaretle sürdürmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayan Harmanoğlu Gençlik Örgütüme, Hatay Milletvekili Suzan Şahin'e ve Kadın Kolları gönüllülerine teşekkürlerini sundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , CHP’li, Gençler, kadınların, gününü, kutladı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı