Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 18:47
 
CHP’li eleştiri oklarını AKP'ye çevirdi…
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe teşkilatında Başkan Yusuf Mansuroğlu ile Belediye Meclis üyeleri adına Ali Mutlu yerel ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Siyaset Haberi
CHP’li eleştiri oklarını AKP'ye çevirdi…

İlçe Binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Yusuf Mansuroğlu bugün dolar bir anda 6,40'a çıktığına işaret ederek “Sonra yarım saat içinde 5,80'e düştü. Özellikle buradan sesleniyorum bu yarım saatlik süre içerisinde bu kur oynamasından ötürü kimler karlı çıktı! Bu haram para kimlerin cebine girdi” dedi.

Bu ülkede kadınların, kızların, bacıların, kız çocuklarının canına kast edildiğini ve bunun vahşice yapıldığına da dikkat çeken Mansuroğlu “Bu düşüncede kim olursa olsun lanetliyorum. Hükümetten de bir an önce bu konuda yasal bir düzenleme çıkarmasını talep ediyorum. Memlekette ne zaman önemli bir olay gelişmeye başlasa, ekonomi ile ilgili vatandaşın geleceği ile ilgili hemen gündemi değiştiriyorlar. Daha önce komşularımızla olan 0 sorun şu anda 0 ilişkiye dönüştü. 31 Mart seçimlerinden sonra belki İskenderun'da baharı getiremedik ama Türkiye'nin pek çok yerine Bahar getirdik. Bizim belediyelerimizin yaptığı icatlar ortada açık şeffaf belediyecilik örneği sergiliyorlar. Bu konuda sonuna kadar biz onlara destek olacağız. Gönül ister ki sadece bizim belediyelerimiz değil Türkiye'deki tüm belediyeler bu şekilde idare edersin halkın yararına işler yapsın” diye konuştu.

Her gün şehitlerin geldiği günler yaşadıklarını vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclisi Grubu adına konuşan Ali Mutlu da “Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden bütün şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. 31 Mart- 23 Haziran 2019 tarihleri Türkiye’de bir dönüm noktası olmuştur. 17 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP satmadık alan, yer, fabrika ve 90 yılda edinmiş olduğu bütün değerleri yandaşlarına, ekiplerine yabancı unsurlara, emperyalistlere peşkeş çekmeye çalıştılar, hep birlikte izledik. Satılacak pek bir şey kalmamış bu ülkede. İskenderun’da da hatırlayın, altyapıyı, iskeleleri belediye binasını, yolları kaldırımları biz yaptık, yani İskenderun’da var olan Belediye ait olan her şeyi Cumhuriyet Halk Partili sosyal demokrat belediye başkanları tarafından yapıldı. Geçen dönem bir belediye başkanı vardı, beş yılda 232 milyon borç bırakıyor İskenderun halkına. Eğer bir gün çocuklarınıza-torunlarınıza ‘Şu yatırımı da bu vatandaş yapmıştır’ diyebileceğiniz bir yatırımı var mı?” şeklinde konuştu.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, eleştiri, oklarını, AKP'ye, çevirdi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı