ugur okullari - destop
Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 18:54
 
CHP İskenderun ilçe Teşkilatının 19 Mayıs coşkusu...
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe teşkilatı Gençlik Kollarıyla birlikte bu yıl 101. Yıldönümü kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor Bayramı dolayısıyla atanın manevi huzuruna sıygı çelengi sundu.
Siyaset Haberi
CHP İskenderun ilçe Teşkilatının 19 Mayıs coşkusu...

CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Gençlik Kolları Başkanı Av. Erdem Harmanoğlu ile bir grup Partili Atatürk Anıt alanında bir araya geldi. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu Atanın manevi huzuruna saygı çelengi sundu.

Törende konuşan CHP İskenderun İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Erdem Harmanoğlu bugünün, işgal protokollerini yırtıp atan, Erzurum ve Sivas’ta Cumhuriyet tohumlarını serpiştiren büyük deha Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. Yıldönümü olduğunu söyledi.

19 Mayıs, emperyal himayeyi elinin tersiyle iten özgürlükçü, devrimci ve yurtsever iradenin tezahürü olduğunun altını çizen Harmanoğlu “biz gençlerin de bayramı olan 19 Mayıs; vatanın her karesini düşmandan arındırmaya ant içen, kan içen emperyal güçlere diz çöktüren, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de sembolik doğum günü olarak kabul edilmektedir. Bağımsızlık ve özgürlük ateşinin yakıldığı bu özel gün, biz gençler için de büyük bir anlam ifade etmektedir. Maalesef bugün 81 ilimizde pandemi süreci sebebiyle özel önlemlerle kutladığımız 19 Mayıs her ne kadar da sokaklarda el ele olamasak da, Türkiye’nin en ücra köşesine kadar milyonlarca gencin, yurtseverin kalbinde coşkulu bir bayram olarak kutlanmaktadır” diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da, Adana’da partisinin ilçe gençlik kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın sorgulanması dahi gerekmeyen bir konu için içeri atılması, tutuklanması talimatı verenlere sert tepki gösterdi.

Mansoroğlu 19 Mayıs, cumhuriyet tarihinin önemli kilometre taşı olduğunu vurgulayarak “Ülkemizde tarih yazılan, ulusumuzun makus talihini değiştiren anti emneryalist mücadeleyi ve tam bağımsızlığı hedefleyen bir işaret fişeğidir” dedi.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İskenderun, ilçe, Teşkilatının, 19, Mayıs, coşkusu...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı