ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 18:14
 
CHP gençliği atasını dilek fenerleriyle andı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte, gökyüzüne 82 adet dilek feneri uçurarak atasını andı.
Siyaset Haberi
CHP gençliği atasını dilek fenerleriyle andı…

Atatürk Anıt alanında gece gerçekleştirilen anma etkinliğine CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Gençlik ve Kadın Kolları yönetimi ile partililer katıldı.

CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Üs ölümünün 82.yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle andıklarını belirterek “Bize her tarafı cennet olan, tabiri caizse taşı toprağı altın olan bu vatanı bırakıp gitse de biliyoruz ki yukarıdan bir yerden bizi izliyor. Bizler emanetine son nefesimize kadar sahip çıkacağız. Şekilci Atatürkçüler değil gerçek Atatürkçüler olacağız. Onun hayat görüşünü benimsemiş, onun vatan, millet, bağımsızlık kavramlarını özümsemiş ve onun yönetim şeklini kendine ışık edinmiş bir yönetim olacağımıza söz veriyorum” dedi.

Mustafa Kemali anlamak her 10 Kasımda onun hayatını ezbere tekrarlamak olmadığının altını çizen Mert Üs “Biz yaptıklarını zaten ezberledik. Bize satır aralarında anlattığı yapmamız gerekenler bizim yolumuz olmalıdır. Türk gençliği demek onun ilkelerini ezberlemek değil uygulamaktır. Türk gençliğinin yapması gereken onun devrimciliğini ve ileri görüşlülüğünü örnek almaktır. İçinde bulunduğumuz kötü durumdan bizleri aydınlığa çıkaracak tek yol işte bu yoldur1927'de 'Ey Türk Gençliği' diyerek bizlere seslendiği metinde bugünü görmüş ve yapmamız gerekeni bize bir bir anlatmıştır. O gücü nereden bulacağız diye sorun kendinize. Onun da yanıtını vermiştir. 'Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. 'İşte bu yüzden eşsizdir ve ölümsüzdür” şeklinde konuştu.  

Atatürk anıt alanında CHP gençliği büyük önderi gökyüzüne uçurduğu 82 adet dilek feneriyle andı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, gençliği, atasını, dilek, fenerleriyle, andı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı