Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 18:36
 
CHP Erzin temayül yoklamasından Elmasoğlu çıktı…
CHP Erzin ilçe teşkilatı tarafından kongrede tek aday çıkarmak üzere dört aday adayının yarıştığı temayül yoklamasında üyelerin oylarıyla Yalçın Elmasoğlu, ilçe teşkilatının adayı olarak belirlendi.
Siyaset Haberi
CHP Erzin temayül yoklamasından Elmasoğlu çıktı…

Adil Coşkuner/Erzin

Cumhuriyet Halk Partisi Erzin İlçe teşkilatı Türkiye’de bir ilke imza atarak, kongreye ortak aday çıkarmak için üyeler arasında temayül yoklaması düzenledi. Partiye üyelerinin sandığa gittiği temayül yoklamasında dört aday yarıştı. Üyelerden en fazla oy alan Yalçın Elmasoğlu ise yapılacak kongrede İlçe teşkilatının adayı olarak seçimlere katılacak.

Yapılan oylama sonucunu açıklayan CHP Erzin İlçe Başkanı Mehmet Akif Özer “Biz birbirimize rakip değildik. Sadece Türkiye’de ilk defa, uygulanan bir sistemi de başarmanın sevinci içerisindeyiz” dedi.

İLÇENİN ADAYI ELMASOĞLU

CHP Erzin ilçe teşkilatının ilki gerçekleştirdiği ilçe başkanı aday belirleme temayül yoklamasını başarıyla sonuçlandırdıklarının altını çizen Başkan Mehmet Akif Özer “Bu başarının dört arkadaşın sayesinde gerçekleşmiştir. Sandığa gelmesin diyenlere rağmen, üyenin sandığa gelerek iradesini göstermesi de Erzin Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin de başarısıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi kazanmıştır. Biz İlçe yönetimi olarak üyemizin birinci yaptığı Yalçın Elmasoğlu’nun da kongrede arkasında olduğumuzu buradan beyan etmek istiyorum” diye konuştu.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Erzin, temayül, yoklamasından, Elmasoğlu, çıktı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı