Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 12:24
 
CHP Defne’de ‘vekillik düşürülmesini’ protesto etti
CHP Defne ilçe örgütü TBMM genel kurulu'nda CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etti.
Siyaset Haberi
CHP Defne’de ‘vekillik düşürülmesini’ protesto etti

CHP Defne İlçe örgütünün önünde gerçekleştirilen Basın açıklaması toplantısına katılan Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İl teşkilatı başkanı, HDP, TİP, HDK, DİSK, KESK, STK, DKÖ destek verdi. CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, Türkiye’de uzun zamandır yargı  talimatla  yürüdüğünü savunarak “Halk için adalet, Saray için Adalete dönüşmüştür. Hukuksuz yargılamalar ve tutuklamalar, kayyum atamaları, hedef gözetilerek ve keyfi gözaltılar ülkenin gerçeği haline dönüşmüştür. Meclis, çalışması gereken en hassas dönemlerde tatile girmekte bir sakınca görmeyip, sarayın yönlendirmeleri doğrultusunda toplanmakta ve tek adamın hedefinde olan herkesten hıncını almaya devam etmektedir” dedi.

Mecliste  yapılan  hukuksuzluklara bir yenisinin eklendiğini ifade eden Başkan CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız “Haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın  milletvekillikleri oylama yapılmadan düşürüldü. AYM yargı süreci devam ederken verilen bu karar hukuksuzdur, halk iradesine yapılan bir darbedir. Darbeci AKP hükümeti ve destekçisi MHP şunu bilmelidir ki halkın iradesine sahip çıkmaya ve demokratik siyasette ısrar etmeye devam edeceğiz. Tutuklamaların ardından Cumhurbaşkanı yardımcısı ‘Ülkemize hizmet için durmadan, yılmadan üretmeye ve çalışmaya devam ederken bir taraftan da terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz’ Evet, hepimizin tanık olduğu gerçek şudur ki; AKP hiç durmadan kin, nefret, korku ve kirli siyaset üretmektedir. Kendisi gibi düşünmeyeni, farklı ses çıkaranı terörist olarak ilan etmekte, hedef göstermekte ve büyük bir kararlılıkla ülkeyi karanlığa, korku imparatorluğuna sürüklemektedir” şeklinde konuştu.

HÜKÜMETE SESLENİYORUZ

CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız Vekilleri, gazetecileri, yazarları, yani halka gerçekleri anlatanlara hükümler giydirildiğini belirterek “Aslında halka hüküm giydiriyorsunuz! Şunu söylemek isteriz ki, satın aldığınız medya, halkın gerçekleri görmesine engel olamayacak. Atadığınız sarayın maaşlı hakimleri ve savcıları adalete olan inancımızı baltalayamayacak. Biz Halkız, bugün dünden daha güçlü ve daha kararlıyız, Güzel günlere olan inancımız karanlığın üstüne güneş gibi doğacaktır” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Defne’de, ‘vekillik, düşürülmesini’, protesto, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı