Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 12:17
 
Çevre Koruma Derneği işin peşini bırakmıyor
İskenderun Çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nermin yıldırım Kara ve yönetimi İskenderun Başta olmak üzere bölgenin çevre sorunlarını milletvekilleri ile birlikte masaya yatırdı.
Yaşam Haberi
Çevre Koruma Derneği işin peşini bırakmıyor

Hatay’ın üç milletvekili İskenderun Çevre Koruma Derneği binasında Dernek Başkanı ve yönetimi ile bir araya geldi. AK Parti Milletvekili Abdulkadir Özel, MHP Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, CHP Milletvekili Suzan Şahin’in buluşmasında ana gündem konusu canlı hayvan sevkiyatından taş ocaklarına birçok konu görüşüldü.

İskenderun Çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nermin yıldırım Kara,  milletvekilleri ile yapılan görüşme sonrasında şu değerlendirmeyi yaptı:

“İlgili yönetmelik hükümleri kapsamında, görev ve sorumluluklar çerçevesinde kamu denetiminin ve denetleme surecinin en iyi şekilde yerine getirilmesi, işletim suresi sona ermiş maden ocakları ile ilgili ağaçlandırma çalışmalarının ivedilikle yerine getirilmesi ve ağaçtan yoksun çıplaklık görüntüsünün ortadan kaldırılması, sanayi kuruluşlarının baca gazı emisyonlarının insan ve çevre sağlığı açısından yarattığı olumsuz etkilerin kontrolü ve denetimi konusunda ve İskenderun özelinde sorunlarımızı birlikte, katılımcı bir anlayışla çözüme kavuşturma noktasında görüş birliğine vardık.

Derneğimizin davetine katılarak sürdürülebilir bir çevre için katkı koyan bölgemizin değerli Milletvekillerine teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dileriz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevre, Koruma, Derneği, işin, peşini, bırakmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı