ugur okullari - destop


Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 18:08
 
Çevliklinin TEDAŞ’a elektrik kesintisi isyanı!
Hatay’ın Samandağ ilçesinin turistik tesislerinin kümelendiği Çevlik sakinleri, her gün uygulanan elektrik kesintisine tepki göstererek “Yeter artık Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi kesme elektriğimizi!” diye haykırıyor.
- Haberi
Çevliklinin TEDAŞ’a elektrik kesintisi isyanı!

Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı turizm merkezi Çevlik'te bazı otel, kafeterya ve restoran sahipleri ile vatandaşlar, sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Elektronik aletlerin kesintiler yüzünden sürekli arızalandığından yakınan işletmeciler, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Vatandaşlar, elektrik dağıtım şirketine birçok kez başvuru yaptıklarını fakat sonuç alamadıklarını söylediler.

Temmuz ayından buyana her gün Samandağ Çevlik Mahallesinde elektriklerin kesildiğini ifade eden çevre sakinleri, tesis sahipleri ve esnaf yetkililere seslenerek “Hatay Samandağ Kapısuyu Çevlik’te 21 Eylül Pazartesi, Saat 12. 00’da elektrik gitti. 22 Eylül salı günü saat 00.40’da elektrik gitti. 18-17-16 Eylül 2020 çarşamba günü saat 08.30 elektrik yok. 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü elektrik yok! Her gün elektrik kesintileri yüzünden turizm kentinde turist kalmadı!”

Mahalle Muhtarı Nazım Düzel de, Uğur Mumcu Caddesi’nde 4 yıl boyunca halkla beraber elektrik sıkıntısı yaşadıklarını ifade ederek “Her elektrik kesiminde defalarca yetkilileri arıyoruz, hemen halledileceğini söylüyorlar. Ama 4 yıldan bu yana şimdiye kadar hiçbir şekilde halledilmedi ve bu böyle sürmeye devam ediyor. Bu durumun halledilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevliklinin, TEDAŞ’a, elektrik, kesintisi, isyanı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı