Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 19:46
 
‘Çerçeveye giremeyen rüzgarlar’ kitabı ilgi gördü…
Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu genç yazar Burak Göçmen ilk kitabı ‘Çerçeveye giremeyen Rüzgarlar’ adlı kitabıyla kısa sürede okurlardan olumlu aldığı tepkilerle mutlu olduğunu söyledi.
Kültür Haberi
‘Çerçeveye giremeyen rüzgarlar’ kitabı ilgi gördü…

Gençlerin edebiyata ilgisi, son yıllarda genç yazarların dağarcığından süzülerek kitaplaşan hikâyeleri, okurlardan hem takdir görüyor, hem de Türk Edebiyatında genç jenarasyon sinerjisi dikkat çekiyor.   

Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu olan Burak Göçmen, insanın hayata atılmadan önce son evrenin üniversite dönemi olduğunu vurgulayarak “Orada sadece kendi bölümüme odaklanmamak, daha geniş ve farklı alana yönelmek için böyle bir kitap yazmaya karar verdim. İkinci sebebi de kelimelerin bana vermiş olduğu mutlu rahatsızlık diyebilirim” dedi.

Çok sayıda okuduğu kitabın birikimi, çevresel gözlemlerin kendisini edebiyata, yazarlığa yönelttiğini de ifade eden Göçmen “İlk kitabım olan ‘Çerçeveye giremeyen rüzgarlar’ ile Kadın öğretmen ve kız öğrencisinin yaşamı, daha sonra da hayata karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Aslında her insanın rahatlıkla okuyabileceği bir kitap hazırladım. Ayrıca 2016 yılında yaşanılan olay bakımından büyük üzüntü duyduğumuz Beş Temmuz İlkokulu öğretmeni Ahmet Cebeci ve öğrencileri anısına armağan ettim. Bir nebze de olsa onların yakınlarının acılarına ortak olmak istedim” diye konuştu.

Genç yazar Göçmen kitabın belirli bir gelirinden sonra bir miktarını da Beş Temmuz okuluna bağış yapacağını sözlerine ekledi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Çerçeveye, giremeyen, rüzgarlar’, kitabı, ilgi, gördü…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı