ugur okullari - destop
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 08:13
 
Cep Telefonunun Fiyatına Göre Taksit
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, fiyatı 3 bin 500 TL'yi aşan cep telefonlarında taksit sayısını 6 aydan 3 aya indirdi. Karar Resmi Gazete ‘de yayımlandı.
Ekonomi Haberi
Cep Telefonunun Fiyatına Göre Taksit

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK), "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete ‘de yayımlandı.

AYARLAMA SADECE CEP TELEFONUNDA DEĞİL

Söz konusu maddede ilgili kısım, "Tüketici kredilerinin vadesi altmış ayı, nihai fatura değeri yüz yirmi bin Türk Lirası ve altında olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi altmış ayı, nihai fatura değeri yüz yirmi bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan krediler ile taşıt teminatlı kredilerin vadesi kırk sekiz ayı, bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi on iki ayı, tablet alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi altı ayı, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi on iki ayı, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi üç ayı aşamaz" şeklinde yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cep, Telefonunun, Fiyatına, Göre, Taksit,
Yorumlar
Haber Yazılımı