ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 19:12
 
‘Çanakkale Şehadet’ oyununda gözyaşını tutamadılar
Anakara Sanat Tiyatrosu ‘Çanakkale Şehadet’ adlı tiyatro oyununu Hatay’ın Erzin ilçesinde Belediyenin kültür sanat etkinlikleri kapsamında orta ve lise öğrencileri ile yetişkinlere ücretsiz oynadı.
Kültür Haberi
‘Çanakkale Şehadet’ oyununda gözyaşını tutamadılar

Adil Coşkuner/Erzin

Çanakkale Zaferi haftası münasebetiyle Erzin Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri kapsamında Şehit Ömer Halisdemir Kültür Sanat Merkezinde Anakara Sanat Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Çanakkale savaşını anlatın tiyatro oyununu iki seans olarak izleyiciyle buluştu.

Gündüz saat 13.00’de ortaokul ve Lise öğrencilerine, akşam saat 19.00’da da yetişkinlere sahnelenen Çanakkale’de verilen mücadeleyi anlatan tiyatro oyununda zaman zaman duygulu anlar yaşandı. İmkânsızlığı rağmen vatanını savunmak için varını yoğunu ortaya koyan, ölümü göze alanların mücadelesinden kesitlerin aktarıldığı tiyatro oyununda Erzinli gözyaşlarına hâkim olamadı.  Oyununun sonunda izleyiciler tiyatrocuları ayakta alkışladı.

Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncularına çiçek sunan ve teşekkür eden Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu “Çanakkale haftası olması nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize buradan minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Bizler tiyatroya özellikle de sanata büyük önem veriyoruz. Burada bir kişi dahi olsa gerekli tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Ülkemiz zor günler geçiriyor. Bu kapsamda geçen hafta bu ay içerisinde Bahar kalkanı harekâtında şehitlerimiz var. şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize de şifa diliyorum” dedi.     

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Çanakkale, Şehadet’, oyununda, gözyaşını, tutamadılar,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı