Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:17
 
Can ve Mal Güvenliği İçin Yıkılacak
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında toplanan Metruk Binaların Tespiti Onarımı ve Yıkım Çalışması Komisyonu kentin geleceği, çevre kirlilği ve can güvenliği için yapılması gereken kararları aldı.
Yaşam Haberi
Can ve Mal Güvenliği İçin Yıkılacak

 Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda, Kaymakam İskender Yönden'in başkanlığında icra edilen toplantıya; İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök ve Milli Emlak Müdürü Adil Zülkadir ile diğer ilgili ve yetkili birim amirleri katıldı.

Toplantı kapsamında; Uyuşturucu ile mücadele etmek başta olmak üzere, kamu düzeni ve esenliğini korumak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan kirli görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla metruk binalar ve enkazların tespit ve yıkımına yönelik bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

Yapılan değerlendirmede, metruk bina ve enkazlarını tespit edilmesi ve yıkılması çalışmalarına yönelik bugüne kadar gerçekleştirilen işlem oranının; 70 olduğu, geriye kalan kısmın ise resmi işlemlerinin (yıkım izni, miras, kamu davası v.b.) devam ettiği mütalaa edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Can, ve, Mal, Güvenliği, İçin, Yıkılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı