SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 12:14
 
Çam ağaçlarından Sıçrayan kozalaklar evleri yaktı!
Hatay’ın Belen ilçesi TOKİ konutları bölgesinde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangınında yerleşim alanlarının yakınındaki çam ağaçlarından sıçrayan kozalaklar evleri tehdit etti, apartman dairelerini yaktı.
Yaşam Haberi
Çam ağaçlarından Sıçrayan kozalaklar evleri yaktı!

Orman yangının rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılmasıyla, alevler yerleşim alanlarına kadar ulaştı. Söndürme çalışmalarını zorlaştıran şiddetli rüzgar alevleri geniş alanlara yayarken, yerleşim alanlarının yakınındaki çam ağaçlarından sıçrayan kozalaklarla evler yanma tehlikesiyle karış karşıya kaldı, vatandaşları tedirgin etti.

Vatandaşların da söndürme çalışmalarına yardımcı olduğu orman yangını yerleşim alanlarında bir apartmanın en üst katına sıçraması üzerine HBB itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın merdivenli araçlarla itfaiye ekipleri apartmanın üst katındaki alevleri tazyikli su ile söndürmeye çalıştı.

Bu arada dumandan etkilenen vatandaşlar apartmanlardan aşağı indirildi. Yanan daireye bazı vatandaşların girmek için apartmana yönelmeleri üzerine emniyet ve itfaiye ekipleri arasında gerginliğe yol açtı. Emniyet ve itfaiye görevlilerince vatandaşlar yangın alanından uzaklaştırıldı. Söndürme çalışmaları sürüyor.      

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çam, ağaçlarından, Sıçrayan, kozalaklar, evleri, yaktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı