tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 11:44
 
Çağdaş Sanat Atölyesi’nden Kahvaltı Etkinliği
Hatay’ın Defne ilçesinde Sanatsal ve Kültürel faaliyetlerini yürüten Çağdaş Sanat Atölyesi düzenlediği Kahvaltılı etkinlikte Sanatseverlerle bir araya geldi
- Haberi
Çağdaş Sanat Atölyesi’nden Kahvaltı Etkinliği

Defne ilçesine bağlı Çekmece Mahallesinde, Jüpiter Kır Bahçesinde gerçekleştirilen kahvaltılı etkinlikle sanatsal faaliyetlerin yeniden başlayan Çağdaş Sanat Atölyesi pandemide normalleşme süreciyle birlikte ileriki günlerde düzenlenecek çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Etkinliğe Defne Belediye Meclis üyeleri Mithat Mirioğlu, Ahmet Bilgin, Cahit Doğruel, Defne HDP, TİP, CHP, AKADER, HDP İl Başkanı Kerem Nalbant, CHP ilçe Kadın Kolları Başkanı, Kırkyama Kadın Dayanışması, Defne Dayanışma Derneği, Hatay Tabipler Odası, Hatay Barosu, Hatay Eğitim-Sen Şubesi katılarak destek verdi.

Çağdaş Sanat Atölyesi Kurucu üyesi ve Başkanı Sanat ve Tiyatro Eğitmeni Gülüzar Işık, 1990’lardan sonra oluşmuş ana dilde sanat üreten bir oluşum olduklarının altını çizerek “Ara ara sekteye uğrasa da günümüze kadar sürdürmeye çalıştık. Çağdaş Sanat Atölyesinde özellikle Arapça tiyatro faaliyeti yürütüyoruz. Yaklaşık 15 yıldır Arapça tiyatro topluluğuyla, Arapça tiyatro oyunları yazıp oynuyoruz. Bunun dışında anadilde eğitim, dil kurslarımız yaratıcı drama derslerimiz konservatuar hazırlıklarımız, okuma atölyelerimiz var” dedi.     

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çağdaş, Sanat, Atölyesi’nden, Kahvaltı, Etkinliği,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı