ugur okullari - destop
Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 17:47
 
Buluttepeli sinek, çöp kokusu ve hırsızlığa çözüm bekliyor!
İskenderun Buluttepe Mahalle sakinleri çöp kokusu, sinek, hırsızlık gibi sorunlar yüzünden yaşamlarının çekilmez bir hal aldığını belirterek yetkililerin sorunlarına çözüm bulmasını istediler.
Yaşam Haberi
Buluttepeli sinek, çöp kokusu ve hırsızlığa çözüm bekliyor!

Gece yakılan çöpün yaydığı kokudan nefes alınmaz hala gediğini ifade eden Buluttepe 343/8 sokak ve çevresinde oturan sakinler sıkıntılarını dile getirdi. Yaz aylarında sıcaklar nedeniyle damlarda oturduklarını belirten Mahalle sakinleri “Geceleri çöpler yandığında kokudan nefes alamıyoruz. Çok sıkıntı yaşıyoruz. Çöp kokusu bir yandan, ilaçlama yapılmadığı için sivrisinek bir yandan çok sıkıntı yaşıyoruz. Seçimden seçime oy istemeye gelenler, bir daha bize uğramıyor. Biz de vatandaşız, bizim de oyumuz var. Hizmeti hep çarşı merkezine yapmasınlar, biraz da tepe mahallelerinde yaşayan insanlara da hizmet versinler, bu konuların acil çözülmesini istiyoruz” dediler.

Tepe mahallerinde ayrıca özellikle su, elektrik kesintileri ve temizlik konularında da ciddi sıkıntılar yaşandıklarını aktaran Buluttepe mahallesi sakinleri şöyle konuştular: “Burada yaşayanlar da insan, çöp kokusu, sivrisinek elektrik, su ve internet kesintileri yaşanıyor, çözülmesi de uzun sürüyor. En önemlisi de internet kabloları ile çok hırsızlık olayları oluyor. internet kablosu hırsızlığı yüzünden internet bağlantımız yok. Çocuklarımız ders için bağlantı kuramıyor, ders yapamıyorlar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buluttepeli, sinek,, çöp, kokusu, ve, hırsızlığa, çözüm, bekliyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı