kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 16:50
 
Bu yaz sezonu cankurtaranlar 78 vatandaşı kurtardı…
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemler karşılık buldu. Sahildeki rip akıntısı sebebiyle geçmiş yıllarda yaşanan can kayıplarının bu yaz sezonunda yaşanmadığı bildirildi.
Yaşam Haberi
Bu yaz sezonu cankurtaranlar 78 vatandaşı kurtardı…

HBB İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı tam eğitimli ve donanımlı cankurtaranlar her yıl 15 Mayıs itibariyle sahildeki 4 gözetleme kulesinden yaşanabilecek tehlikelerin önüne geçmek için hazır kıta bekledi, görev yaptı. HBB’nin cankurtaranları, sezon içinde boğulma tehlikesi geçiren 78 vatandaşı kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.

 

ÇİÇEK: BOĞULMA NEDENLİ

CAN KAYIPLARI SIFIRLANDI

HBB İtfaiye Daire Başkanı Mahir Çiçek, iki yıldır yürütülen hummalı çalışmalar neticesinde Çevlik sahil ve denizinde boğulma nedenli can kayıplarının sıfırlandığını söyledi.

 

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın, bu konu üzerinde hassasiyetle durduğunun altını çizen Çiçek “Yaz sezonunda boğulma olaylarının en çok yaşandığı bu bölgede, imkânlarımız dâhilinde hizmetimiz devam edecek. İdaremizin yaptığı altyapı ve üstyapı çalışmaları ile bölgedeki turizm gelişti. Amacımız bu yaz sağladığımız başarıyı yıllara yaymak” dedi.

 

VATANDAŞLAR VE BÖLGE ESNAFI

UYGULAMADAN ÇOK MEMNUN

HBB’nin bu uygulamasından bölge halkı, esnaf ve tatilini Çevlik’te geçiren vatandaşlar oldukça memnun. HBB ekiplerinin sahil ve denizde aldığı güvenlik önlemlerinin yerinde ve gerekli olduğunu düşünen vatandaşlar, cankurtaranların rip akıntısının durumuna göre önlemlerini arttırdığını ve sürekli teyakkuz halinde olduğunu söyledi.

Sahili ve denizi dikkatlice takip eden ve deneyimli yüzücülerden oluşan HBB cankurtaranları, her yıl 15 Mayıs’tan itibaren haftanın yedi günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında nöbet tutarak vatandaşların can güvenliği için önlem alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, yaz, sezonu, cankurtaranlar, 78, vatandaşı, kurtardı…, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı