tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 18:01
 
Bu kez şiddet doktorlar arasında yaşandı!
Hekime şiddetin hasta veya hasta yakınlarından gelmesine sıkça tanıklık edilen günümüzde Hatay’ın İskenderun ilçesi Devlet Hastanesinde bu kez görevli iki KBB (Kulak Burun Boğaz) hekimi arasında şiddet olayı yaşandı.
Sağlık Haberi
Bu kez şiddet doktorlar arasında yaşandı!

Olay İskenderun Devlet Hastanesi B blok polikliniklerinde sabah saatlerinde meydana geldi. İskenderun Devlet Hastanesinde görevli KBB uzmanı Dr. E. K. (42) sabah muayene için polikliniğe geldi ve hasta muayeneye başladı, bir süre sonra poliklinik odasına, diğer meslektaşı KBB Uzmanı Dr. N.A.A. girdi ve odayı kullanma yüzünden aralarında tartışma çıktı. Cep telefonunu anahtarını alıp dışarı çıkan Dr. E.K. bir süre sonra yeniden odaya dönerek N.A.A. ile tartıştı, karşılıklı birbirlerini darp ettikleri belirtildi.

İskenderun Devlet Hastanesi’nde 10 yıldır KBB (Kulak Burun Boğaz) Uzmanı olarak görev yapan iki çocuk annesi Dr. N.A.A arasında aynı muayenehaneyi kullanma yüzünden çıkan tartışmada aldığı darbeler sonucunda üç gün iş görmez raporu aldığını, Dr. E.K. hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Dr. N.A.A. Sabah poliklinik odasına girdiğini, içeride Dr. E.K. hasta muayene ettiğini ve geçip masaya oturduğunu anlatarak “Buranın benim çalışma alanım olduğunu söyledim, eşyalarını da masanın ucuna kibarca koydum. Doktor bey de bunu öğrenince odayı terk etti, kendi polikliniğine geçti. Aradan beş dakika sonra hışımla tekrar odama girerek sen benim kişisel eşyalarıma dokundun. Hastanın yanında beni rencide ettin diye bağırmaya başladı. Odadan çıkmasını istedim, çıkmayarak bağırmaya devam etti ve bana tokat attı, sedyeye düştüm. Sonrasında vurmaya devam etti. Ben ısrarla çıkar mısın? Diye bağırdığımda, öfkesi o kadar şiddetliydi ki, elindeki şeyle boynuma sırtıma vurdu, tırmaladı. Bunu yapan erkek KBB Doktoru, bunları anlatmaktan da yaşamaktan da utanıyorum. Eve gittiğimde bunu çocuklarıma nasıl açıklayacağım hiçbir fikrim yok” diye konutu.               

KBB uzmanı Dr. E. K. de Poliklinikte oda kavgasından dolayı çıkan bir münakaşa olduğunu ifade ederek “Sabah geldiğimde 1 numaralı odada benim ismimin yazılı olduğunu gördüm. İçeri girdim hastalarımı muayene etmeye başladım. Odaya N.A.A. geldi ve içeriye daldı, herkes kendi odasında çalışacak diye bağırarak, çık dışarı şeklinde söyledi. Bir şey söylemedim, hastanın pansumanını bitirdim. Sekreteri çağırdım, kendi odası mı diye sordum. ‘Evet hocam, ben yanlışlık yapmışım’, tamam dedim. Hasta pansumanı sonrasında bu yaptığın yanlış, bu şekilde hastaların önünde yanlış olduğunu söyledim. O da çık dışarı diyerek beni rencide etti. Hastaların ve kapı açıkken bana bağırdı, üzerime geldi, bana saldırdı, ben de ellerini tutmaya çalıştım, ayaklarıyla tekmelemeye devam etti. Kendimi koruma amacıyla sedyenin üzerine oturtturdum, ellerini tutmaya çalıştım. Eliyle, ayağıyla karnıma tekme attı, tişörtümü yırttı. Daha sonra arkadaşlar geldiler, ben onlara teslim ettim çıktım. Hakkında tutanak tutuldu. Başhekimlik tarafından hakkında idari soruşturma açıldı. Bir başhekim yardımcısı bu konuyla ilgili görevlendirilerek soruşturma yapılacak.”           

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, kez, şiddet, doktorlar, arasında, yaşandı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı